Рилски спортист спечели с 2:1 домакинството си на Вихрен (Сандански) и продължава отличното представяне напоследък. Мачът беше отложен двубой от 13-ия кръг на Югозападната трета лига, а сред зрителите на стадион "Искър" в Самоков беше Валери Божинов. Звездата подкрепи Рилецо, който е воден успешно от добрия му приятел и бивш съотборник Пламен Крумов.

И трите попадения в срещата паднаха през второто полувреме. В 64-ата минута Красимир Панчев даде преднина на домакините, а само четири минути след това точен във вратата на Вихрен беше и Добромир Панчаревски.

В 82-ата минута Лазар Еринин вкара почетен гол за гостите от Сандански, водени от Наджи Шенсой.

Така Рилецо изпревари днешния си съперник в класирането и вече заема третото място с 30 точки. Вихрен е пети с 28 точки. Лидерът Миньор (Перник) има 43, а втори с 34 е ЦСКА II.

Днес победа постигна и Чавдар (Етрополе) - 1:0 срещу Ботев (Ихтиман). Воденият от Иван Иванов тим събра 29 точки и е плътно зад Рилски спортист в класирането.