Съдията на интригуващия мач Черно море - "Левски" Христо Ристосков заяви, че правилно е отменил дузпата срещу "сините", която първоначално даде на домакините в 33-ата минута, но след поправка от асистента му Димитър Андреев обяви, че няма наказателен удар.

На полувремето, когато избраниците на Георги Иванов-Гонзо водеха с 1:0 след гола на капитана си Георги Илиев в 41-ата минута, Ристосков направи нещо интересно. Съдията отиде в подвижната телевизионна станция на НЮЗ7, която излъчва мача, за да провери с очите си на видеоповторение дали решението му е правилно.

"Чиста симулация!", отсече Ристосков, след като видя падането на Бакари за дузпата.

В спорната ситуация в 33-ата минута тъмнокожият нападател на Черно море изобщо не игра с топката при извеждащото подаване към него на Еденилсон Бергонси, след което се блъсна в Пламен Илиев, който излезе да го пресреща.