Левски постигна 2:2 като гост на Царско село в мач от 16 кръг на efbet Лигата, след като завърши мача с девет души и вкараха гол от засада. Домакините също приключиха в намален състав, но бяха с 10 човека само в добавеното време. Така „сините“ за първи път от 29 август не загубиха като гост, когато спечелиха при визитата си на Монтана (4:0).

Тимът на Славиша Стоянович започна по-добре мача и направи няколко удара към вратата на Джони Пласид. Противно на развитието на срещата Царско село откри резултата. Мартин Кавдански вкара в 29-ата минута, когато беше точен при добавката на удар с глава на Иван Бандаловски, който се отби в гредата. Три минути по-късно Николай Кръстев пък с крак парира опасен удар на Андерсон Кордейро от наказателното поле.

Левски отговори бързо и в 25-ата минута Найджъл Робърта изравни. Нападателят на Левски с плонж засече ниско центриране на Матео Стаматов отляво. 12 минути по-късно обаче гостите останаха с човек по-малко. Орлин Старокин в рамките на няколко секунди получи два жълти картона за реплики към съдията Николай Йорданов.

Опитният играч на „сините“ беше беше афектиран от грубостта на футболисти на Царско село срещу Паулиньо. Първо Реян Даскалов влезе отзад с двата крака срещу бразилеца, а след това и Мартин Кавдански го спря с нарушение. Само Кавдански обаче получи жълт картон и това вбеси Старокин, който явно обиди рефера.

Веднага след това Левски вкара втори гол. Пред голлинията Станислав Иванов засече удар на Тома Даске с глава след центриране от фаул. Телевизионните повторения обаче показаха, че френският защитник на „сините“ е в положение на засада.

1000 лева Oнлайн казино Бонус от efbet

В 64-ата минута Реян Даскалов изравни за 2:2 и по този начин Царско село се възползва от численото си предимство на терена. 13 минути по-късно Левски остана с девет човека на терена, след като Илия Юруков получи втори жълт картон. В следващата минута Николай Кръстев успя да избие опасен далечен удар на Даскалов. В последната минута на редовното време и Царско село остана с намален състав, тъй като Лъчезар Балтанов получи втори жълт картон.

Левски все пак успя да удържи равенството и да спечели точка, която пък му позволи да се изкачи на девето място с 15 точки, на две зад осмия Царско село. В петък на „сините“ предстои дерби с ЦСКА. В сряда пък тимът на Любослав Пенев приема Берое.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

ЦАРСКО СЕЛО – ЛЕВСКИ 2:2
1:0 Мартин Кавдански (20), 1:1 Найджъл Робърта (25), 1:2 Станислав Иванов (39), 2:2 Реян Даскалов (64)

FA Tsarsko selo 2015 SofiaЦарско село: 30.Джони Пласид, 3.Мартин Кавдански , 4.Ивайло Марков , 93.Иван Бандаловски, 6.Антонио Георгиев, 11.Андерсон Кордейро (81-7.Янис Геромелу), 17.Реян Даскалов , 20.Лъчезар Балтанов , 21.Емануил Манев (63-8.Пайотис Лука), 25.Дилан Мартенс (90+2-26.Християн Чипен), 98.Стефан Христов (81-9.Мирослав Будинов)
Резерви: 1.Михаил Иванов, 7.Янис Геролему, 8.Панайотис Лука, 9.Мирослав Будинов, 22.Луис Ферейра, 26.Християн Чипев, 44.Дилян Георгиев
Треньор: Любослав Пенев

Левски: 12.Николай Кръстев , 2.Алекс Петков, 28.Тома Даске, 14.Матео Стаматов, 66.Орлин Старокин, 6.Ивайло Найденов, 4.Мартин Райнов, 77.Илия Юруков , 7.Паулиньо (70-41.Георги Александров), 17.Найджъл Робърта  , 99.Станислав Иванов  (80-22.Патрик-Габриел Галчев )
Резерви: 13.Николай Михайлов, 11.Здравко Димитров, 18.Насиру Мохамед, 22.Патрик-Габриел Галчев, 41.Георги Александров, 45.Илия Димитров, 86.Валери Божинов
Треньор: Славиша Стоянович

София, „Комплекс Царско село“
Съдия: Николай Йорданов

Най-интересното по минути
1 – Начало на мача
5 -  Райнов стреля опасно с глава от границата на вратарското поле, но Лъчезар Балтанов изби с глава
6 - Найджъл Робърта влезе в наказателното поле, но се засуети. Успя все пак да стреля, но ударът му беше блокиран. При добавката Джони Пласид изби далечния удар на Райнов
12 - Робърта стреля от фаул, но право в ръцете на Пласид
20 -  ГОООЛ! Мартин Кавдански се разписа за Царско село при добавката, след като Бандаловски засече с глава центриране от фаул, а топката се отби в десния страничен стълб на Кръстев
23 -  Николай Кръстев с крак парира диагонален удар на Андерсон Кордейро от наказателното поле
25 -  ГООЛ! Нападателят на Левски Найджъл Робърта с плонж засече центриране по земя на Матео Стаматов и изравни резултата.
37 -  Орлин Старокин остави Левски с човек по-малко, след като в рамките на секунди си заслужи два жълти картона за реплики към съдията Николай Йорданов. Играчът на "сините" беше афектиран от грубостта на футболисти на Царско село срещу Паулиньо. Първо Реян Даскалов влезе отзад с двата крака срещу бразилеца, а след това и Мартин Кавдански го спря с нарушение. Само Кавдански получи жълт картон и това вбеси Старокин.
39 -  ГОООЛ! Левски обръща резултата. Станислав Иванов е точен на метри от голлинията, където засече топката след игра с глава на Тома Даске след центриране от фаул. Повторенията показаха, че френският защитник на "сините" е бил в положение на засада
45+2 - Край на първото полувреме
--------------------------
46 - Начало на второто полувреме
59 - Станислав Иванов проби по дясното крило, центрира по земя към Паулиньо, който от границата на наказателното поле би над вратата
64 -  ГООЛ! Реян Даскалов изравни за Царско село, след като проби отдясно и с диагонален удар прати топката във вратата на Кръстев
77 -  Левски остава с девет души на терена. Илия Юруков получи втори жълт картон за фаул срещу Андерсон Кордейро
78 -  Далечен удар на Реян Даскалов летеше към долния десен ъгъл на вратата на Кръстев, но вратарят на Левски се плонжира и изби
90 -  Царско село остава с 10 човека на терена. Лъчезар Балтанов получи втори жълт картон
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;   - смяна;  - опасно положение