ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Ива Екимова и Краси Аврамов в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Борещият се да не изпадне от Efbet Лига Хебър (Пазарджик) изненадващо спечели с изразителното 4:1 гостуването си на Локомотив (София) в мач от 28-ия кръг. Победата е първа за "зелените" под ръководството на Любослав Пенев. Мачът беше под №150 за Ел Голеадор като треньор в елита. Припомняме, че Пенев е бил начело още на Литекс, ЦСКА, Царско село и ЦСКА 1948.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

В срещата в "Надежда" "железничарите" успяха да поведат в резултата, след което обаче допуснаха обрат, и то с доста голяма разлика, разочаровайки феновете си по подобив на случилото се на 3 март - срамното 0:6 от ЦСКА 1948.

Антонио Вутов даде аванс на тима на Станислав Генчев в 16-ата минута, когато се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Октай Хамдиев срещу Матеус Дуарте.

В четвъртата минута от добавеното време на първото полувреме Стефан Цонков засече с глава центриране на Алехандро Серано от корнер, надскачайки Ивайло Найденов - 1:1.

В 66-ата минута Георги Търтов показа борбеност и притисна вратаря на Локомотив Бабукар Гайе, който спаси негов удар, но след това Марио Петков изпрати топката в собствената врата - 1:2.

Две минути преди края на редовното време Георги Търтов вкара при добавка, след като преди това Арсенио Валпорт уцели лявата греда на вратата на "железничарите".

В четвъртата минута на добавеното време Хебър стигна и до четвърти гол. Вкара го резервата Анте Живкович - 1:4.

Победата е едва втора за тима от Пазарджик през пролетния дял на шампионата. Предишната също беше постигната при гостуване в София - 1:0 над Славия в края на февруари.

Хебър остава на предпоследното място в Efbet Лига, но вече с 20 точки - с 4 пред Спартак (Варна), който е на дъното. Локомотив (София) е девети с 37 т.

За Хебър предстои домакинство на бившия отбор на Любо Пенев ЦСКА - в четвъртък от 18:00 часа. "Железничарите" пък във вторник гостуват на Ботев (Враца).

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

ЛОКОМОТИВ (Сф) - ХЕБЪР 1:4
1:0 Антонио Вутов (16-дузпа), 1:1 Стефан Цонков (45+3), 1:2 Марио Петков (66-автогол), 1:3 Георги Търтов (88), 1:4 Анте Живкович (90+4)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
4  Отменен гол за Локомотив! Карлос Франса догони дълъг пас от собствената си половина и се възползва от грешка на Петър Дебърлиев, който излезе встрани от вратата си, нападателят на домакините вкара в празната врата, но беше маркирана засада.
12 - Арсенио Валпорт се озова на стрелкова позиция в наказателното поле на домакините, Гайе спаси удара му. При добавката на Стоичков гамбиецът също показа рефлекс, но впоследствие се оказа, че има и засада на Валпорт.
14  Дузпа за Локомотив! Октай Хамдиев повали Матеус Дуарте в наказателното поле на Хебър и съдията Георги Иванов посочи бялата точка.
16  ГОЛ! 1:0 за домакините след точно изпълнена дузпа от Антонио Вутов. Играчът на Локомотив (София) стреля по земя в долния ляв ъгъл на Дебърлиев.
21  Вутов се пребори на аутлинията със Стефан Цонков и опита подаване в малкото наказателно поле, където Николаев пресече. След спряната опасност, с второто си докосване по топката Николаев я върна на вратаря Дебърлиев, който улови, а това пердизвика претенции за непряк свободен удар от страна на домакините.
25 - Удар на Франса, Дебърлиев спаси.
35  Селсо Рапосо проби отдясно и подаде на Вутов на точката за изпълнение на дузпа, той стреля, но Венсан Марсел се намеси решително, блокирайки топката на метри пред голлинията.
45+3  ГОЛ! Хебър изравни - 1:1. Алехсандро Серано центрира от ъглов удар, а пред Гайе Стефан Цонков успя да надскочи Ивайло Найденов и се разписа с глава.
45+5 - Край на първото полувреме.
------------
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Дебърлиев спаси удар на Селсо Рапосо.
66  АВТОГОЛ и Хебър повежда с 2:1. Бабукар Гайе не успя да улови топката при извеждащо подаване към Георги Търтов, а притичалият Марио Петков си заби куриозен автогол за радост на гостите, водени от Любослав Пенев.
88  ГОЛ! Хебър подпечатва победата си, след като и Георги Търтов успя да се разпише - 1:3. Валпорт отправи мощен изстрел, топката се отби в лявата греда на вратата на Гайе и попадна в Търтов, който се разходи през отбраната на докакините и се разписа с точен удар по земя.
90+4  ГОЛ! Резервата Анте Живкович прави 4:1 за Хебър.
90+7 - Край на мача. Хебър победи Локо (Сф) с 4:1.

Локомотив София
ЛОКОМОТИВ (Сф): 1.Бабукар Гайе, 22.Ивайло Найденов, 89.Матеус Дуарте, 13.Селсо Рапосо, 44.Божидар Кацаров, 3.Марио Петков , 8.Мартин Райнов (75  7.Александър Александров), 26.Красимир Милошев (к), 39.Антонио Вутов  , 29.Станислав Костов (73  94.Юлиан Ненов), 11.Карлос Франса
Резерви: 24.Александър Любенов, 12.Бруно Франко, 94.Юлиан Ненов, 7.Александър Александров, 15.Лука Иванов, 4.Мики Орачев, 18.Християн Чипев, 33.Алан Диас, 5.Дейвид Малембана
Треньор: Станислав Генчев
Хебър
ХЕБЪР: 1.Петър Дебърлиев (к), 99.Архан Исуф, 28.Осира Корнел , 33.Стефан Цонков , 44.Николай Николаев, 7.Стоян Стоичков (90+1  5.Maртин Михайлов), 8.Алехандро Гарсия, 97.Венсан Марсел (90+4  84.Стилиян Тисовски), 77.Октай Хамдиев (23  11.Лорен Марузин), 98.Георги Търтов  , 17.Арсенио Валпорт (90+1  39.Анте Живкович )
Резерви: 88.Мартин Янков, 39.Анте Живкович, 3.Богомил Божуркин, 55.Георги Вълчев, 11.Лорен Марузин, 10.Марк-Емилио Папазов, 5.Мартин Михайлов, 19.Муса Сила, 84.Стилиян Тисовски
Треньор: Любослав Пенев

София, стадион "Локомотив"
Съдия: Георги Иванов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР