Етър (Велико Търново) победи Арда (Кърджали) с 2:1 у дома в среща от 27-ия кръг на efbet Лига и записа първи успех в първенството от октомври миналата година.

Гостите започнаха вихрено и в първите десет минути отправиха няколко опасни удара, но вратарят на Етър се справи.

Първата по-добра възможност за Етър дойде в 19-ата минута, но Мартин Моран не успя да затрудни вратаря на гостите.

До края на полувремето домакините предимно се бранеха, но успяха да поведат в последната минута на първата част. Иван Василев се възползва от центриране на Жарк-Марк Тибуе и насочи топката в близкия ъгъл за 1:0.

WINBET – забавление онлайн с над 1400 слот игри! (18+)

Втората част стартира с шанс за "болярите", но ударът на Дидис Пита беше отбит от защитник.

След малко повече от час игра Етър пропусна нова страхотна възможност. Хосекарлос ван Ранкин стреля от границата на наказателното поле, но вратарят на Арда блесна с добро спасяване.

Дидис Пита направи невероятен пропуск за Етър в 74-ата минута и удари гредата от много добра позиция. В ответната атака Арда получи право на пряк свободен удар и Тонислав Йорданов изравни (1:1).

В продължението на срещата "болярите" организираха контраатака след отнета топка в центъра на терена. Резервата Атанас Атанасов опита удар, който бе спасен, но при добавката Дидис Пита оформи крайния резултат (2:1).

Етър остава на дъното, но вече с три победи и 13 точки. Арда е на седмо място с 36 точки, колкото има и осмият Крумовград.

ЕТЪР - АРДА 2:1
1:0 Иван Василев (45'), 1:1 Тонислав Йорданов (75'), 2:1 Дидис Пита (90+3')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на двубоя.
5' Хубав удар от фаул към вратата на Етър, Мартин Величков спаси.
8' Нов шут към вратата на Величков! Борислав Цонев опита изстрел, но вратарят се справи.
19' Мартин Моран отправи удар след центриране в наказателното поле, но не затрудни Анатолий Господинов.
20' Чинонсо Офор бе изведен сам срещу вратаря на Етър, но ударът му по диагонала излезе в аут.
45'  ГООООЛ за Етър! Жарк-Марк Тибуе получи топката вляво от вратата на Арда и центрира, а Иван Василев подложи крак и се разписа в близкия ъгъл.
45+2' Край на първото полувреме,

46' Начало на втората част.
48' Какъв шанс за Етър! Дидис Пита получи около точката за изпълнение на дузпа и стреля, но бранител на Арда изби.
66' Нова страхотна възможност за Етър! Хосекарлос ван Ранкин получи на границата на наказателното поле, финтира бранител и шутира в далечния ъгъл. но Анатолий Господинов спаси.
74'  ГРЕДА! Пореден пропуск пред вратата на Арда. Дидис Пита удари лявата греда след пас от Крум Стоянов.
75'  ГООООЛ за Арда! Тонислав Йорданов бележи от фаул! (1:1)
90+3'  ГОООООЛ за Етър! Домакините направиха контраатака, удар на Атанасов бе спасен, но топката попадна у Дидис Пита, който този път не сбърка (2:1).
90+5' Край на мача!

ЕтърЕТЪР: 22. Мартин Величков – 4. Георги Александров (К), 6. Горка Ларучеа, 8. Мартин Моран (80' 10. Ловре Кнежевич), 18. Йоахим Гонсалес, 77. Мартин Николов, 44. Шейх Файе, 2. Хосекарлос ван Ранкин, 94. Жарк-Марк Тибуе (65'  25. Крум Стоянов), 13. Дидис Пита , 9. Иван Василев
Резерви: 12. Кристиян Секулич, 5. Келиан Гесум, , 14. Ивайло Димитров, 15. Георги Ангелов, 17. Атанас Атанасов, 24. Шахредин Букхолда, 33. Кордова
Треньор: Светослав Петров

АрдаАРДА: 1. Анатолий Господинов – 20. Деян Лозен, 18. Джелал Хюсеинов, 4. Милен Стоев, 32. Христо Митев – 80. Лъчезар Котев (К), 77. Илия Юруков – 99. Станислав Иванов, 10. Борислав Цонев (53' 19. Тонислав Йорданов ), 26. Ел Мами Тетах (46' 17. Иван Коконов)  – 9. Чинонсо Офор
Резерви13. Петър Петров, 11. Борис Тютюков, , 27. Керимджан Игнатов, 33. Иван Тилев
Треньор: Николай Киров

Стадион: "Ивайло", Велико Търново
Съдия: Васил Минев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР