Лудогорец изненадващо измъкна 0:0 като гост на Славия в контрола, играна на изкуствения терен на "Овча Купел". Както е известно, тимът от Разград направи впечатляваща селекция тази зима и през пролетта гони промоция в "А" група. Само преди 2 дни Лудогорец победи с 1:0 Литекс в 45-минутна проверка. Попадението тогава вкара Шенер Ремзи, който днес не се появи в игра срещу "белите".

Днешната контрола на "Овча Купел" беше помрачена от грозна гледка. Фенове на Славия и Лудогорец си спретнаха бой. Всичко тръгна заради двама привърженика на "белите", които откраднаха знаме на гостите от Разград. Агитката на Лудогорец моментално подгони славистите, имаше размяна на удари, след което гостите успяха да си върнат знамето.

"Белите" и "зелените" не блеснаха с кой знае какви качества и атрактивна игра, но двамата старши треньори Емил Велев и Ивайло Петев за пореден път изпробваха футболистите си, на които ще залагат през пролетта. Още в 3-та минута Тодор Колев бе изведен на добра позиция, измъкна се от отбраната на Славия и стреля остро, но ударът му мина на метър от вратата на Емил Петров. Така нападателят пропусна да накаже бившия си тим още в началото на срещата.

Малко по-късно пред вратата на "белите" отново беше напечено. След центриране в наказателното поле, Виктор Дениран едва не си отбеляза автогол, след като насочи топката към мрежата на Емил Петров, стражът обаче се намеси отлично и изби в корнер.

Николай Божов опита да застраши гостите с удар в 14-ата минута, но стражът на Лудогорец Емил Михайлов се справи. В 25-ата "белите" бяха най-близо до реализиране на гол. След свободен удар за нарушение срещу Георги Христов на границата на наказателното поле, Даниел Пеев стреля към вратата на гостите, но Михайлов плонжира и спаси мрежата си суха.

През второто полувреме играта беше равностойна, като удари към двете врати почти липсваха. В 70-ата минута Наско Курдов се появи в игра за Лудогорец, заменяйки Тодор Колев. За гостите от Разград на смяна влезе и пристигналият от бразилския Сантос - Гиерме де Соуса - Шоко. Двамата обаче отново не успяха да вкарат за новия си тим, както беше и преди дни срещу Септември (Симитли) - 0:0 в контрола, продължила 45 минути. /БЛИЦ

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ (Разград) 0:0

СЛАВИЯ: 12.Емил Петров, 18.Филип Филипов, 22.Виктор Генев, 25.Виктор Дениран, 6.Мартин Сечков, 33.Ерисон Баяно, 27.Том Мансаров, 20.Радослав Димитров, 77.Даниел Пеев, 17.Николай Божов, 9.Георги Христов

ЛУДОГОРЕЦ: 1.Емил Михайлов, 3.Григор Георгиев, 15.Станислав Жеков, 6.Николай Дюлгеров, 25.Атанас Дреновички, 18.Мартин Дечев, 11.Диян Димов, 7.Зоран Златковски, 8.Димо Атанасов, 9.Антонио Павлов, 10.Тодор Колев