ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Септември (София) и Хебър (Пазарджик) завършиха при 1:1 в първа среща от 17-ия кръг на Ефбет лига.

Домакините започнаха вихрено срещата и пропуснаха да открият резултата още в четвъртата минута. Десет по-късно гол на Септември бе отменен заради засада, а минути по-късно Димитър Костадинов стреля много опасно покрай вратата на Хебър.

Противно на очакванията гостите успяха да поведат след пас към Георги Търтов и удар покрай вратаря за 1:0.

След 36 минути игра реферът показа червен картон на Роберт Мазан от Хебър, но след ВАР промени решението си и го остави на терена.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Втората част започна с пропуск на Хебър след удар на Търтов, а четвърт час след почивката и Ивайло Михайлов имаше шанс да удвои, но не успя.

Септември държеше повече топката, но не създаваше голови опасности, докато не се стигна до 75-ата минута. Тогава Атанас Кабов изравни с първия точен удар за тима си в мача (1:1).

Пет минути преди края Арсенио Валпорт можеше да донесе успеха на Хебър, но пропусна. Минута преди края Димитър Костадинов пък пропиля добра възможност за Септември.

Септември се изкачи с една позиция и вече е на 11-о място с 14 точки, докато Хебър е 14-и с 12.

СЕПТЕМВРИ - ХЕБЪР 1:1
0:1 Георги Търтов (25'), 1:1 Атанас Кабов (75')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
4'  Шанс за Септември! Мартин Петков се озова на добра позиция, но не успя да насочи топката мрежата.
15' ОТМЕНЕН ГОЛ на Септември! Мартин Петков се разписа, но реферът видя засада при пас в развитието на атаката и отмени попадението.
18' Опасен удар на Димитър Костадинов, но покрай вратата на Хебър.
25'  ГОООЛ за Хебър! Богомир Божуркин отне топката и проби по лявото крило, след което пусна остро подаване към Георги Търтов, разписал се с удар покрай вратаря.
36' ОТМЕНЕН ЧЕРВЕН КАРТОН!  Роберт Мазан получи червен картон за удар без топка срещу Илия Миланов. След ВАР обаче реферът промени решението си и даде жълт картон.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
48'  Шанс за Хебър! Търтов получава в наказателното поле отляво, но бърка при паса към свой съотборник и Мартин Николов чисти.
60'  Възможност за Хебър! Ивайло Михайлов се вклини в противниковото поле и стреля. Защитник на домакините обаче протегна крак, за да го блокира.
75'  ГОООЛ на Септември! Атанас Кабов пое топката на гърди и я прати във вратата. Ситуацията бе прегледана с ВАР, но реферът не видя нарушение.
77' Хубав удар на Венсан Марсел, но покрай вратата.
85'  Какъв шанс за Хебър! Арсенио Валпорт получи топката на метри от вратата, но стреля извън рамката.
89'  Възможност за Септември! Хубав изстрел на Димитър Костадинов от пряко свободен удар, Дебърлиев избива в корнер.
90' Край на мача.

Септември София СЕПТЕМВРИ:  21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров, 7. Айкут Рамадан (65  19. Реди Каса), 8. Александър Тодоров  (90  17. Радослав Живков), 5. Асен Георгиев, 6. Атанас Кабов , 26. Илия Миланов (46 4. Иван Арсов) , 23. Йоан Гаврилов (46  18. Красиан Колев), 20. Мартин Петков, 13. Мартин Николов (73 11. Мартин Ачков) , 9. Димитър Костадинов
Резерви: 1. Иван Василев, 3. Кубрат Йонашчъ
Треньор: Светослав Петров

Хебър ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев, 39. Ивайло Михайлов, 38. Хлеб Бухал, 28. Осира Корнел, 8. Алехандро Гарсия, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан , 3. Богомил Божуркин (72 55. Олекси Лобов) , 98. Георги Търтов   (80   5. Мартин Михайлов), 97. Венсан Марсел, 9. Адернисола Есеола (59'  17. Арсенио Валпорт)
Резерви: 22. Хадим Ндиае, 11. Цветелин Тонев, 10. Пламен Крумов, 23. Клаудио Бонани,
Треньор: Владимир Манчев

Съдия: Кристиян Колев
Стадион: "Васил Левски"
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия