ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Теди Кацарова и Митьо Крика в играта Ефбет Лига на Букмейкър БЛИЦ

Септември прекъсна черна серия от седем последователни загуби и победи Пирин (Благоевград) с 2:0 в среща от 32-ия кръг на Групата на изпадащите в Efbet Лига.

Двубоят започна по-силно за домакините и в деветата минута Мартин Петков пропусна да се разпише. Само няколко след това Симеон Александров също имаше възможност да стреля опасно, но Максим Ковальов се справи.

Столичани бяха близо до гола и в 19-ата минута, когато бомбен шут на Красимир Станоев също бе спасен.

Пирин погледна сериозно към вратата на домакините за първи път в 24-ата минута, но изстрелът на Дмитро Семенив срещна гредата.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Четвърт час след почивката резултатът бе открит, след Валентин Йосков насочи топката в мрежата за 1:0 след пас на Мартин Петков.

Само две минути след това Дмитро Семенив можеше да изравни, а в следващата атака и Мартин Смоленски отправи хубав удар, но Димитър Шейтанов и отбраната му се справиха.

Четвърт час преди края мачът стана още по-интересен, след като в рамките на минути двата тима пропуснаха по една добра възможност, а гол на домакините бе отменен заради засада.

В продължението на срещата Атанас Кабов се разписа за втори път във вратата на гостите с прецизен удар и оформи крайния резултат (2:0).

Така Септември вече е само на две точки от спасителната 13-а позиция, където сега е Пирин.

СЕПТЕМВРИ - ПИРИН 2:0
1:0 Валентин Йосков (60'), 2:0 Атанас Кабов (90+3')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
9' Първа възможност в мача! Мартин Петков изведе Йосков на добра позиция, той стреля без забавяне, но вратарят на Пирин се справи.
12' Шанс за домакините! Симеон Александров получи извеждащ пас, напредна с топката и шутира, но Ковальов изби в корнер.
19' Опасен удар към вратата на Пирин! Красимир Станоев стреля от пряк свободен удар, но вратарят на Пирин успя да спаси.
24'  ГРЕДА за Пирин! Дмитро Семенив получи топката и стреля опасно, но ударът му се отби от лявата греда на Шейтанов.
43 Йоан Гаврилов опита да изненада Ковальов с удар от дистанция, но твърде слабо.
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
53' Опит на Симеон Александров да затрудни вратата на Пирин, но твърде неточно.
60'  ГООООЛ за Септември! Валентин Йосков получи пас от Мартин Петков по лявото крило и насочи топката в близкия ъгъл за 1:0.
62'  Какъв пропуск за Пирин!  Дмитро Семенив залъга няколко бранители и насочи топката покрай вратаря към далечния ъгъл, но Стефан Милич се хвърли и изби топката на сантиметри от голинията.
63' Хубав удар на Мартин Смоленски, но вратарят на Септември се справи.
67' Кристиян Пешов стреля с глава към вратата на Пирин, но Ковальов улови топката.
73'  Страхотна възможност за Септември! Мартин Петков проби в половината на Пирин, преодоля няколко съперници и стреля в обратния ъгъл, но защитник спря топката по пътя й към вратата.
74'  Пирин отвърна с много опасен удар, но Шейтанов се справи.
77'  ОТМЕНЕН ГОЛ за Септември!  Атанас Кабов бе изведен в половината на Пирин, пусна към Симеон Александров, който се разписа на празна врата. Оказа се обаче, че има засада при паса и попадението не бе зачетено.
90+3'  ГООООЛ за Септември! Атанас Кабов преодоля вратаря на Пирин с прецизен удар от дистанция.
90+5' Край на мача.

Септември София СЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов,  14. Мартин Стоянов, 24. Стефан Милич, 5. Асен Георгиев – К , 16. Кристиян Пешов, 20. Красимир Станоев, 23. Йоан Гаврилов (74  6. Атанас Кабов ), 25. Себастиан Якубяк (40'  8. Александър Тодоров ), 17. Симеон Александров, 3. Мартин Петков, 9. Валентин Йосков
Резерви: 1. Иван Василев, , 15. Влатко Стояновски, 4. Иван Арсов, 26. Константин Чешмеджиев, 11. Мартин Ачков, 19. Митко Митков, 18. Петър Чуич
Треньор: Красимир Балъков

Пирин БлагоевградПИРИН: 12. Максим Ковальов, 38. Александър Дюлгеров – К (82 29. Мартин Бачев) , 11. Андрей Йорданов, 73. Венцислав Бенгюзов (82'  10. Славчо Шоколаров), 19. Вячеслав Велев, 14. Даниил Кондраков, 23. Димитър Тонев , 8. Дмитро Семенив, 26. Иван Тасев (70' 24. Борис Тютюков) , 18. Мартин Смоленски, 72. Раян Сенхаджи
Резерви: 1. Марио Кирев, 45. Вергил Янев, 15. Любомир Тодоров, , 6. Христофор Хубчев
Треньор: Христо Янев

Стадион: "Васил Левски", София
Съдия: Станимир Тренчев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР