Септември (София) постигна трудна победа с 3:2 срещу Царско село в контрола, състояла се на стадиона в Драгалевци. Новакът в Първа лига поведе в резултата с гол на Борис Галчев в 14-ата минута, когато опитният халф се откъсна и остана сам срещу вратаря. Галчев демонстрира класа и бе точен за 1:0.

В 35-ата минута Ишмаел Байду пропусна и при този резултат завърши първата част.

Второто полувреме започна отлично за Царско село. В 51-ата минута Красимир Илиев изравни, след като изпълни отлично пряк свободен удар. В 70-ата минута Павел Петков направи пълен обрат. Крилото вкара с удар от дистанция за 1:2. Осем минути по-късно Димитър Костадинов изравни - 2:2, а секунди преди края на срещата отново Костадинов наказа груба грешка на отбраната на Царско село и донесе успеха на Септември.

Сред изгледалите на живо контролата бе Наско Сираков. Собственикът на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски също беше на стадиона в Драгалевци.

Стартовите състави:

Септември: Валентин Галев, Богомил Дяков, Александър Бранеков, Траян Траянов, Румен Трифонов, Антони Иванов, Даниел Георгиев, Иван Вълчанов, Борис Галчев, Кирил Николов, Крис Гади

Царско село: Павел Здравков, Георги Радев, Георги Хашев, Мартин Митов, Аспарух Смилков, Димитър Петков, Божидар Кацаров, Георги Коруджиев, Павел Петков, Окечуко Обаси, Светослав Диков

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Първа лига - трансфери и подготовка