Септември (София) победи с 3:2 Лудогорец II в мач от 9-ия кръг на Втора лига. За тима на Христо Арангелов това е четвърта поредна победа в първенството.

Бранимир Костадинов даде преднина на "орлите" в 11-ата минута, а домакините изравниха половин час след първия съдийски сигнал. Точен бе Симеон Александров.

След почивката играчите на Септември стигнаха и до пълния обрат. В 69-ата минута Владислав Узунов вкара за 2:1, а в 83-ата минута отново той покачи на 3:1. Лудогорец II съумя да намали изоставането си чрез Георги Чукалов в 87-ата, но до края не падна ново попадение и домакините се поздравиха с успеха. Септември е пети с 19 точки, колкото имат още Миньор (Перник), и Етър, заемащ третото място. Лидер във Втора лига е Хебър (Пазарджик) с 22 точки.

На второто място се изкачи Спартак (Варна) след победа днес с 2:1 срещу Левски (Лом). Точни за "соколите" бяха  Янчо Андреев и Николай Иванов.

Нефтохимик - Септември (Симитли) 2:2

0:1 Запро Динев (50), 0:2 Васил Божинов (78), 1:2 Ростислав Данчев (82), 2:2 Ростислав Данчев (89)

Септември (Сф) - Лудогорец II 3:2
0:1 Бранимир Костадинов (11), 1:1 Симеон Александров (30), 2:1 Владислав Узунов (69), 3:1 Владислав Узунов (83), 3:2 Георги Чукалов (87)

Спартак (Варна) - Левски (Лом) 2:1
0:1 Даниел Пехливанов (6), 1:1 Янчо Андреев (71), 2:1 Николай Иванов (90)

12 септември (неделя), 18:00 часа
Созопол - Марек (Дупница) 0:0

Монтана - Янтра (Габрово) 2:0

1:0 Идрис Фудил (14), 2:0 Атанас Карачоров (80)

13 септември (понеделник), 17:00 часа