Септември (София) надви дубъла на Лудгорец с 2:1 в Разград и оглави класирането във Втора лига, след като единствен стартира с две победи в шампионата.

Попаденията за септемврийци отбелязаха Самб Бадара (37) и Айкут Рамадан (66), а Рай Насименто (59) вкара красив гол за домакините.

Първа победа в професионалния футбол от 8 години насам записа отборът на Черноморец (Бургас). При второто си поредно домакинство воденият от Ангел Стойков отбор се наложи с 2:1 над друг новак във второто ниво Бдин (Видин). Ранна дузпа на Венцислав Гюзелев в 9-ата минута и попадение на капитана Петър Патев в 27-ата минута осигуриха трите точки. Видинчани върнаха едно попадение чрез опитния нападател Цветомир Тодоров в 48-ата минута.

В третата среща от кръга днес Марек (Дупница) остава без допуснат гол след 0:0 с Монтана на свой терен. Точката е първа за Николай Митов начело на монтанчани.

РЕЗУЛТАТИТЕ И ГОЛМАЙСТОРИТЕ ОТ ВТОРА ЛИГА, 2 КРЪГ:

От 20 юли, четвъртък:
Янтра - Беласица 2:1

0:1 Запро Динев (50-дузпа), 1:1 Цветелин Радев (58), 2:1 Даниел Младенов (71)

От 22 юли, събота:
Спартак (Плевен) - Дунав 0:2

0:1 Симеон Вешев (39), 0:2 Димитър Калчев (62)

ЦСКА 1948 II - Марица 3:1
0:1 Валери Домовчийски (17), 1:1 Веселин Марчев (19-автогол), 2:1 Преслав Антонов (74), 3:1 Цветомир Цанев (89)

Спортист (Своге) - Спартак (Варна) 2:0
1:0 Владимир Семерджиев (49), 2:0 Иван Аврамов (67)

Черноморец (Балчик) - Струмска слава 0:0

Литекс - Добруджа 1:1
1:0 Росен Маринов (32), 1:1 Стилиян Николов (89)

На 23 юли, неделя:
Марек - Монтана 0:0

Лудогорец II - Септември (София) 1:2
0:1 Самб Бадара (37), 0:2 Айкут Рамадан (66), 1:2 Рай Насименто (59)

Черноморец (Бургас) - Бдин (Видин) 2:1
1:0 Венцислав Гюзелев (9-дузпа), 2:0 Петър Патев (27), 2:1 Цветомир Тодоров (48)