ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Септември (София) спечели с 2:1 домакинството си на Ботев (Пловдив) от 23-ия кръг на Еfbet Лига. Мартин Петков oткри резултата в 20-ата на мача на "Васил Левски", а Дилан Мертенс изравни за гостите преди почивката. В 68-ата минута преотстъпеният от ЦСКА Симеон Александров се превърна в герой за тима на Светослав Петров, отбелязвайки победното попадение.

Загубата идва в неподходящ мач за Ботев, който ще приеме Локомотив (Пловдив) в следващия кръг. Другият удар по "канарчетата" е, че аут за дербито ще бъде Хидайет Ханкич. Титулярният вратар на "жълто-черните" получи жълт картон тази вечер, който е негов пети през сезона и ще го извади от сметките на Бруно Балтазар.

Двубоят започна без сериозно опасности и удари към двете врати. В 20-ата минута домакините поведоха в резултата чрез Мартин Петков. До попадението се стигна след ъглов удар, при който Джеймс Ето'о увисна и позволи на Асен Георгиев да стреля с глава към вратата на Ханкич. На голлинията Антоан Бароан успя за изчисти, но право на главата на юношата на Левски, който реализира за 1:0.

В 25-ата минута трансферираният от Септември в Ботев тази зима Красиан Колев центрира от ъглов удар. На близката греда Ван Хертъм игра с глава, но негов съотборник не успя да засече впоследствие към вратата на домакините.

В 34-ата минута Ботев изравни след хубава атака, започната от Красиан Колев. Той подаде към Бароан, а нападателят с едно докосване продължи към включилия се Дилан Мертенс. Халфът влезе в наказателното поле и стреля силно, преодолявайки Димитър Шейтанов с удар в близкия ъгъл - 1:1.

В 68-ата минута Септември отново поведе, този път точен бе Симеон Александров. Той избяга зад гърба на защитата на "канарчетата" и се възползва от прекрасно извеждащо подаване от Красимир Станоев. Ханкич излезе напред, но преотстъпеният от ЦСКА талант прокара топката покрай плонжа на вратаря за 2:1.

В 74-ата минута "канарчетата" можеха да изравнят резултата, но блестяща намеса на Шейтанов попречи това да се случи. Джеймс Ето'о центрира остро по земя в наказателното поле, където Николай Минков засече, но стреля право във вратаря. До края пропуски за Ботев направиха Емануел Уме и Бароан.

С прибавените три точки Септември събра 22 и е на 12-ото място. Ботев (Пловдив) е десети с 26.

За отбора на Светослав Петров победата е втора поредна след 2:1 над Берое в миналия кръг.

СЕПТЕМВРИ (Сф) - БОТЕВ (Пд) 2:1
1:0 Мартин Петков (20), 1:1 Динал Мертенс (34), 2:1 Симеон Александров (68)

По-интересното по минути
1 - Начало на мача.
20  ГОЛ! 1:0 за Септември. Асен Георгиев бе изпуснат от защитата на Ботев и стреля с глава след центриране от ъглов удар, топката рикошира в гърба на Па Конате и след това Антоан Бароан изчисти с глава на голлинията. Той обаче я прати право в Мартин Петков, който реализира с точна добавка с глава.
34
 ГОЛ! Ботев изравни - 1:1. Бароан комбинира с Красиан Колев, таранът с едно докосване изведе Дилан Мертенс зад защитата и той стреля силно в близкия ъгъл и не остави шансове на Димитър Шейтанов.
45+2 - Край на първото полувреме.
--------------
46 - Начало на второто полувреме.
68  ГОЛ! 2:1 за Септември. Симеон Александров бе изведен отлично oт Красимир Станоев в наказателното поле на Ботев и технично прехвърли Хидайет Ханкич.
90+4  Пропуск на Бароан, който стреля над напречната греда.
90+6 - Край на мача. Септември победи Ботев (Пловдив) с 2:1.

СЕПТЕМВРИ: 12.Димитър Шейтанов, 5.Асен Георгиев (к) , 4.Иван Георгиев Арсов, 26.Константин Чешмеджиев, 20.Красимир Станоев, 3. Мартин Петков   (90+2  19.Митко Митков), 11. Мартин Ачков (90+2  9.Валентин Йосков), 14. Мартин Стоянов, 10. Димитър Костадинов (90+1  24.Захари Атанасов), 18.Петър Чуич (80  23.Йоан Гаврилов ), 17. Симеон Александров  (83  6.Атанас Кабов)
Резерви: 1. Иван Василев, 7. Айкут Рамадан, 6. Атанас Кабов, 9. Валентин Йосков, 23. Йоан Гаврилов, 13. Мартин Николов, 19. Митко Митков, 15. Кубрат Йонашчъ, 24. Захари Атанасов
Треньор: Светослав Петров

Ботев Пловдив
БОТЕВ (Пд): 13.Хидайет Ханкич , 3.Па Конате, 4.Виктор Генев (к), 5.Красиан Колев (77  9.Мартин Секулич), 6. Дилан Мертенс , 15. Джеймс Ето`о , 17. Николай Минков (86  16.Самюел Акере), 18. Самюел Супрайен, 24. Джаспър ван Хертъм , 31. Уме Емануел, 11. Антоан Бароан
Резерви: 33. Стефан Смъркалев, 1. Георги Аргилашки, 9. Мартин Секулич, 16. Самюел Акере, 27. Атанас Чернев, 28. Мартин Христов, 30. Димитър Папазов, 34. Добромир Павлов
Треньор: Бруно Балтазар

София, "Васил Левски"
Съдия: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР