ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача в Разград Дарин Ангелов и Гери Малкоданска в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига!

Лудогорец и ЦСКА 1948 завършиха 1:1 в интригуващ мач от 18-ия кръг на Еfbet Лига. "Червените" стигнаха до точката благодарение на шедьовър на Радослав Кирилов. Националът се разписа с майсторско изпълнение в 83-ата минута, а преди това Бърнард Текпетей даде преднина на шампионите (в 77-ата минута).

В срещата тази вечер беше отменен гол на Лудогорец след намесата на ВАР. В 17-ата минута Якуб Пьотровски центрира към Каули Оливейра, който с глава отбеляза, а малко след това съдията Никола Попов отмени попадението заради засада.

Отборът на Любослав Пенев завърши с 10 човека, след като в края Джонатан Перейра беше изгонен след два жълти картона в рамките на по-малко от две минути.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Шампионите бяха в серия от пет поредни победи в първенството. "Орлите" остават втори в класирането с 39 точки от 16 мача, а лидерът ЦСКА има 44 от 18 двубоя. ЦСКА 1948 е трети с 36 точки.

Избраниците на Анте Шимунджа доминираха през по-голямата част от мача. Първата опасност обаче беше пред вратата на Серджио Падт. Във втората минута Александър Колев засече от воле центрираната отдясно топка, стражът на "орлите" се намеси отлично и я улови.

В 17-ата минута Каули Оливейра отбеляза. Плеймейкърът на Лудогорец засече центриране на Якуб Пьотровски. Попадението обаче бе отменено, тъй като според ВАР арбитъра Георги Минев е имало засада на Матиас Тисера при организирането на атаката.

В 26-ата минута отново Каули застраши Даниел Наумов, но този път топката не попадна във вратата. "Червените" отговориха с добра атака в 33-ата минута, при която Георги Русев подаде на Радослав Кирилов, който шутира покрай дясната греда.

Малко след почивката Каули Оливейра финтира футболист на гостите и стреля опасно покрай вратата. Секунди по-късно Пьотровски засече с пета подаване на Фон Витри, Наумов внимаваше и улови топката. В 58-ата минута Рик Джонатан стреля силно над напречната греда.

В 61-ата минута Десподов отстъпи мястото си на Бърнард Текпетей, който се включи силно. В 71-ата минута Наумов спаси с крак негов силен изстрел. Малко след това Игор Тиаго отне топката от Реян Даскалов и изведе Каули Оливейра сам срещу Наумов, но бразилецът се забави с удара и след рикошет той излезе в корнер.

Натискът на Лудогорец даде резултат в 77-ата минута. Текпетей първо отправи удар, който беше блокиран, а след разбъркване топката отново попадна у него и този път той беше точен - 1:0.

Малко по-късно Наумов спаси изстрел на Сисиньо от малък ъгъл. Гостите отговориха с добър рейд на Ради Кирилов, който завърши с опасен удар, преминал на сантиметри покрай вратата на Падт. В 83-ата минута обаче националът наказа шампионите. Крилото овладя центриране вдясно в наказателното поле на домакините, залъга Нонато и майсторски прехвърли Падт за 1:1. До края не падна ново попадение и срещата приключи без победител.

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 1948 1:1
1:0 Бърнард Текпетей (77), 1:1 Радослав Кирилов (83)

По-интересното от срещата по минути
1 - Начало на мача.
2  Първи точен удар в мача. Играчите на ЦСКА 1948 имаха шанс за гол още преди да са изминали две минути. Александър Колев засече от воле центрираната отдясно топка, Серджио Падт се намеси отлично и я улови.
4  Матиас Тисера беше изведен сам срещу Даниел Наумов, вратарят на гостите скъси дистанцията и успя да спаси. Оказа се обаче, че има и засада.
17  ГОЛ! 1:0 за Лудогорец! Якуб Пьотровски центрира към Каули Оливейра, който с глава отбеляза в мрежата на безпомощния Даниел Наумов.
20
 OTMEНЕН ГОЛ! Ситуацията за гола беше прегледана с ВАР и съдията Никола Попов отсъди засада, отменяйки попадението.
23 - Блокиран удар на Кирил Десподов, веднага и Рик Джонатан пробва мерника си, Наумов улови.
26  Нова възможност за шампионите. Топката прелетя опасно край вратата на Наумов след изстрел на Каули Оливейра.
33  Изстрел на Радослав Кирилов с левия крак, топката прелетя покрай дясната греда в аут.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
53 - Изстрел на Каули, топката прелетя встрани от вратата на Наумов.
58  Рик Джонатан отправи мощен удар от дистанция, топката премина над напречната греда.
73  Пропуск на Каули Оливейра, който от отлична позиция в наказателното поле на гостите стреля покрай вратата в аут.
77  ГОЛ! 1:0 за Лудогорец след попадение на Бърнард Текпетей! Халфът на шампионите първо отправи удар, който беше блокиран. След разбъркване топката отново попадна у него и този път той беше точен.
82  Опасен удар на Радослав Кирилов, топката премина на сантиметри от вратата на Серджио Падт.
83  ГОЛ! Страхотно попадение на Радослав Кирилов - 1:1! Националът залъга Нонато вляво от вратата на Серджио Падт и майсторски прехвърли стража на "орлите", изпращайки топката в далечния ъгъл.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3  ЧЕРВЕН КАРТОН! Джонатан Перейра е изгонен за втори жълт картон.
90+5 - Край на мача. Лудогорец и ЦСКА 1948 завършиха 1:1.

Лудогорец
ЛУДОГОРЕЦ1.Серджио Падт, 3.Антон Недялков (к), 32.Игор Пластун, 24. Оливие Вердон, 6.Якуб Пьотровски (72  20.Нонато), 16.Аслак Фон Витри, 30.Педро Нареси, 73.Рик Джонатан, 95.Каули Оливейра, 11.Кирил Десподов (61  37.Бърнард Текпетей  ), 10.Матиас Тисера (61  9.Игор Тиаго)
Резерви: 12.Симон Слуга, 4.Сисиньо, 8.Клод Гонсалвеш, 9.Игор Тиаго, 15.Педро Енрике, 20.Нонато, 37.Бърнард Текпетей
Треньор: Анте Шимунджа

ЦСКА 1948
ЦСКА 1948: 29.Даниел Наумов (к), 22.Реян Даскалов , 87.Симеон Петров, 14.Елитон, 2.Джонатан Перейра , 18.Ивайло Чочев, 39.Парвиз Умарбаев (69  58.Октавио ), 20.Ангел Бастунов (81  6.Карлос Охене), 10.Георги Русев (80  7.Марио Топузов ), 99.Радослав Кирилов , 9.Александър Колев (69  25.Eвгений Сердюк)
Резерви: 33.Генадий Ганев, 24.Лазар Марин, 58.Октавио, 7.Mарио Топузов, 19.Стив Фуртадо, 6.Карлос Охене, 25.Евгений Сердюк
Треньор: Любослав Пенев

Разград, стадион "Хювефарма Арена"
Съдия: Никола Попов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР