“Левски” постигна шеста поредна победа от началото на сезона, след като победи с 2:0 гостуващия Пирин (Гоце Делчев). Точни за успеха на “сините” бяха Базил де Карвальо от дузпа и Илиян Йорданов.

Възпитаниците на Илиан Илиев превъзхождаха противниците си през целия двубой, но гол падна едва през втората част. Първото полувреме премина изцяло в териториален превес на “Левски”, но “сините” така и не стигнаха до гол. Владимир Гаджев се отчете с една греда, а чисти положения изпуснаха Базил де Карвальо и Симеон Райков. Младият флангови играч подходи много несериозно към двубоя и дори си навлече гнева на феновете. Очаквано още на полувремето Райков бе сменен от Илиян Йорданов.

“Левски” започна с масиран натиск втората част и резултата не закъсня. В 5-2ата минута Гуцев съсече Карвальо в наказателното поле и главния съдия Станислав Ставров веднага посочи бялата точка. Потърпевшият футболист реализира, с което попаденията му от началото ан сезона станаха 6. Само 10 минути по-късно резултат бе удвоен. След разбъркване, Рамос центрира остро, Абдиков успя да избие топката, но тя попадна в Илиян Йорданов, който вкара първия си гол в първия си мач за “Левски”. До края на двубоя “сините” пропуснаха няколко положения да направят резултата класически. Добро впечатление направи Жоао Силва, който от появата си на терена в 63-ата минута до края не спря да тича и да се бори.

Победата качи “Левски” еднолично на върха с 18 точки след 6 изиграни мача. Пирин (Гоце Делчев) е на 6-о място с 9 точки.

Мачът по минути - ТУК!

"Левски" - Пирин 2:0
1:0 Базил де Карвальо (53-дузпа), 2:0 Илиян Йорданов (62)
"ЛЕВСКИ":
23.Пламен Илиев, 2.Дъстли Мулдер, 5.Ромен Ели, 4.Станислав Ангелов, 20.Александър Башлиев, 10.Христо Йовов (74- 7.Даниел Димов), 45.Владимир Гаджев, 16.Кристовао Рамос, 31.Марсиньо (62- 9.Жоао Силва), 11.Симеон Райков (46- 22.Илиян Йорданов), 19.Базил де Карвальо
Резерви:
1.Ивайло Василев, 7.Даниел Димов, 8.Роман Прохазка, 9.Жоао Силва, 30.Антонио Вутов, 22.Илиян Йорданов, 28. Нуно Пинто
Tреньор: Илиан Илиев

ПИРИН (ГД): 83. Абди Абдиков, 3. Димитър Пиргов, 4. Атанас Дреновички, 5. Любомир Гуцев, 6. Атанас Фиданин, 7. Албин Ходжа (60- 20. Драги Коцев), 8. Петър Лазаров, 9. Борислав Хазуров, 10. Веселин Марчев, 18. Румен Лапантов, 21. Васил Панайотов
Резерви: 88. Ангел Юсев, 11. Виктор Шишков, 16. Свилен Щерев, 20. Драги Коцев, 23. Илиян Марчев, 30. Иван Стоянов, 28. Георги Петров
Старши треньор: Тенчо Тенев