ЦСКА загуби с 1:2 от Локомотив (Пловдив) у дома в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига, а това се случи броени дни преди вечното дерби с Левски (неделя, 14:45 часа).

Поражението е първо за "червените" на Националния стадион "Васил Левски" след преместването от "Българска армия".

Гостите вкараха гол още в петата минута, когато се разписа юношата на Левски Мартин Петков. Той получи топката в наказателното поле от Бабакар Дион, след което последва точен изстрел. Минути след това обаче попадението бе преразгледано с ВАР и се оказа, че негов съотборник е в засада и влияе на играта.

Локомотив организира още една опасна атака в 20-ата минута, когато опасен пробив на Оливер Камдем завърши с корнер.

В следващите десет минути ЦСКА имаше две добри възможности, но Тибо Вион и Матиас Фаетон не се възползваха.

Локомотив (Пловдив) върна напрежението пред вратата на домакините и в рамките на минути Мартин Петков се отчете с удар в гредата и изстрел на сантиметри встрани.

След двете ситуации се чуха възгласи "Оставка, оставка!" по адрес на треньора на ЦСКА Нестор Ел Маестро.

На почивката специалистът извърши тройна смяна и пусна в игра Мартин Стойчев, Браян Кордоба и Тобиас Хайнц.

Локомотив (Пловдив) поведе с 1:0 в 60-ата минута след триходова комбинация между Димитър Илиев, Бабакар Дион и Мичи Нтело. Попадението бе първо във вратата на ЦСКА след преместването на тима на "Васил Левски".

Минути по-късно Бабакар Дион можеше да удвои, но Бусато се справи. Локомотив пропиля още една възможност в следващите минути, когато удар на Димитър Илиев бе избит от защитник.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Близо четвърт час преди края две от резервите на ЦСКА Тобиас Хайнц и Данило Асприля комбинираха, последва удар с глава на нападателя за 1:1. ЦСКА можеше да поведе в 75-ата минута, но Фернандо Каранга не успя да преодолее вратаря на гостите Кристиан Томов.

Колегата му Густаво Бусато също блесна в изява в 83-ата минута, когато отрази опасен изстрел. Две минути преди края Матиас Фаетон можеше да донесе успеха на ЦСКА, но ударът му беше спасен.

В продължението на срещата Кристиян Пешов бе изведен на прекрасна позиция и се разписа за 2:1.

Минути след това Матиас Фаетон направи страхотен пропуск за "червените", след като шутира на сантиметри от гредата.

ЦСКА остава на второ място в класирането с 57 точки, на три зад лидера Лудогорец, който е с два мача по-малко. Локомотив (Пловдив) е пети с 50.

ЦСКА - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2
0:1 Мичи Нтело (60'), 1:1 Данило Асприля (73'), 1:2 Кристиян Пешов (90+3')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' Тибо Вион стреля към вратата на Локомотив, но топката беше отклонена в корнер.
5'  ОТМЕНЕН ГОЛ на Локомотив (Пловдив)! Ангел Лясков центрира отляво, топката бе свалена за Мартин Петков, който я прати в мрежата. Попадението обаче бе отменено заради засада на Мичи Нтело, който попречи на по-добрата реакция на Густаво Бусато.
12' Фернандо Каранга опита удар с глава, но има сигнал за засада.
20' Опасен пробив на Оливер Камдем към вратата на ЦСКА, но след няколко рикошета и намеса на Бусато, топката излезе в корнер.
26' Тибо Вион шутира от далечно разстояние, но вратарят на Локо (Пд) Кристиан Томов се справи.
30' Какъв шанс за ЦСКА! Матиас Фаетон получи в наказателното поле и стреля по диагонала, но Ефе Али успя да докосне топката и да я отклони в ъглов удар.
35'  ГРЕДА! Мартин Петков стигна до топката в наказателното поле на ЦСКА, но прати топката в напречната греда с много силен удар.
36'  Нова възможност за Локо! Отново Мартин Петков стреля, но покрай дясната греда на Бусато.
37' Възгласи "Оставка, оставка!" от агитката на ЦСКА!
45+4' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част. Тройна смяна за ЦСКА.
50' Фаул срещу Каранга вляво от вратата на Локомотив. Последва центриране и пас към бразилеца, но има сигнал за засада.
57' Тобиас Хайнц достигна до удар към вратата на Локомотив, но прати топката над вратата.
60'  ГОООООЛ за Локомотив (Пловдив)! Димитър Илиев намери Бабакар Дион в наказателното поле на ЦСКА, той пусна към Мичи Нтело, а той не сбърка за 1:0.
63' Чудесен шанс за Локомотив! Бабакар Дион изскочи зад отбраната на ЦСКА, но Бусато спаси.
64' Нов пропуск на "смърфовете". Димитър Илиев стреля, но бранител на ЦСКА изби пред голлинията.
73'  ГООООЛ за ЦСКА! Тобиас Хайнц центрира към Данило Асприля, а той с глава се разписа за 1:1.
75' Прекрасна възможност за ЦСКА! Хайнц изведе Каранга, но ударът му бе спасен.
78'   Мартин Стойчев стъпи лошо след единоборство с Евандро и се свлече на терена, след което бе заменен от Сейни Санянг.
83' Опасен удар към вратата на ЦСКА, Бусато обаче се намеси.
88' Страхотен изстрел на Матиас Фаетон в долния десен ъгъл, но Кристиан Томов спаси.
90+3'  ГООООЛ на Локомотив (Пловдив). Кристиан Пешов получи на границата на наказателното поле след бърза атака и простреля Бусато за 2:1.
90+6' Какъв пропуск на ЦСКА! Матиас Фаетон получи от Астриля, но шутира покрай вратата.
90+7' Край на мача!

ЦСКА СофияЦСКА: 1. Густаво Бусато (К) - 17. Емануел Шакич (46'  20. Мартин Стойчев (80'  3. Сейни Санянг)), 22. Енес Махмутович (46' 13. Браян Кордоба) , 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион - 26. Марселино Кареасо, 10. Джонатан Линдсет, 7. Улаус Скаршем (67'  30. Данило Асприля ), 8. Станислав Шопов (46'  14. Тобиас Хайнц)  - 11. Матиас Фаетон , 9. Фернандо Каранга
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 16. Георги Чорбаджийски, 23. Илиан Антонов,  4. Мено Кох
Старши треньор: Нестор Ел Маестро

Локомотив ПловдивЛОКОМОТИВ (ПД): 81. Кристиан Томов (К) - 44. Ангел Лясков, 5. Тодор Павлов, 91. Хорхе Сегура , 71. Оливер Камдем  (67' 16. Кристиян Пешов ) - 12. Ефе Али, 6. Христо Иванов (67'  22. Ивайло Иванов), 21. Евандро, 7. Бабакар Дион (80'  17. Мартин Райнов), 15. Мартин Петков (55'  14. Димитър Илиев) - 9. Мичи Нтело
Резерви: 88. Мартин Луков, 20. Милош Петрович, 11. Петър Андреев, 19. Владимир Медвед
Старши треньор: Александър Томаш

Съдия: Волен Чинков
Стадион: "Васил Левски", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР