Ботев (Пловдив) спечели и втората си контрола от зимната подготовка. "Канарчетата" надвиха с 2:1 Етър в мач, който се проведе на клубната база в Коматево. Славчо Шоколаров се превърна в герой за Ботев, реализирайки и двете попадения във вратата на "виолетовите". За гостите от Велико Търново се разписа Даниел Младенов.

Припомняме, че в първата си контрола Ботев отвя със 7:0 Гигант (Съединение), докато Етър спечели с 3:0 срещу Спартак (Плевен), след което надви и Берое (1:0).

В 5-ата минута на мача в Коматево дойде първата възможност за Ботев. Виктор Генев пропусна да се разпише с глава след изпълнение на корнер. Само една минута по-късно обаче резултатът беше открит. Славчо Шоколаров проби към вратата на Етър, финтира съперник, след което наказа Христо Иванов с удар по земя в далечния ъгъл - 1:0.

В 13-ата минута резултатът бе равен. След центриране от пряк свободен удар топката попадна в Алдаир, който не се поколеба и центрира. Последва неразбирателство в наказателното поле на Ботев и топката бе засечена с глава от Дани Младенов - 1:1.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

В 16-ата минута дойде и още една неприятна новина за домакините. Виктор Генев получи контузия и бе принудително заменен от Атанас Чернев.

През второто полувреме на вратата на Ботев бе извършена смяна. Георги Аргилашки замени Янко Георгиев, но само 3 минути след появявата си на терена стражът трябваше да се намесва добре, за да спаси опасен удар на гостите от около 25 метра.

В 53-ата минута голмайсторът на Ботев Атанас Илиев можеше да направи резултата 2:1, но пропусна.

В 71-ата Шоколаров отново се разписа. Полузащитникът застана зад топката при пряк свободен удар и технично я насочи в близкия ъгъл на вратата на гостите - 2:1.

Една минута преди края Шоколаров имаше шанс да запише хеттрик, но пропусна да направи резултата 3:1 от дузпа. Наказателният удар беше отсъден за фаул срещу Станислав Маламов, който продължава пробите в Ботев.

БОТЕВ (Пловдив) - ЕТЪР 2:1
1:0 Славчо Шоколаров (6), 1:1 Даниел Младенов (13), 2:1 Славчо Шоколаров (71)

Стартовите състави:

БОТЕВ: 1. Янко Георгиев, 28. Филип Филипове, 4. Виткро Генев, 25. Станислав Работов, 26. Мите Цикарски, 18. Бисер Бонев, 24. Кевин Янсон, 27. Иван Василев, 88. Славчо Шоколаров, 22. Реда Рабей, 9. Атанас Илиев

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 72. Марк Едур, 26. Мариян Иванов, 81. Венелин Филипов, 18. Никола Фемиа, 20. Яни Пехливанов, 11. Даниел Младенов, 7. Милчо Ангелов, 22. Ловре Кнежевич, 83. Алдаир Ферейра, 44. Божидар Кацаров