УЕФА повери мача между Норвегия и България от Група „С“ на Лига 3 от Лигата на нациите на 36-годишния Джон Бийтън.

Извън работата си като рефер, шотландецът е специалист по връзки с обществеността. Той започва като журналист, след това работи като пресаташе на полицията в регион Стратклайд, а в момента е Пи Ар на университета на Стратклайд.

Бийтън не е свирил мачове на български национали на никакво ниво, но последният му международен мач до момента беше в София. На 26 юли 2018 година той свири при победата на ЦСКА с 3:0 над Адмира Вакер във втория квалификационен кръг на Лига Европа. Това е и единственият му допир до момента с български отбор.

Winbet - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Шотландецът има сериозен международен опит като четвърти или допълнителен съдия. Като ДАС беше част от бригадата на Уилям Колъм на Евро 2016. На 25 март 2017 година беше четвърти рефер при победата на България с 2:0 над Холандия.

Свирил е и един мач с участието на норвежки тим. Ръководи европейската квалификация за младежи до 21 години на Норвегия и Македония на 10 септември 2013 г. Скандинавците бият с 2:1.