Локомотив (София) спечели с 3:1 домакинството си на амбициозния Пирин (Благоевград) в дербито от 9-ия кръг на Втора лига. "Железничарите" зарадваха верните си фенове с важна победа и отново са на върха (с 22 точки).

Футболистите на треньора Иван Колев и собственика Иван Василев показаха характер и разбиха скъпоплатените гости от Благоевград, които имат в пъти по-голям бюджет от този на столичния отбор. Домакините показаха, че на терена не играят парите, а сърцето и раздаването до последен дъх. Именно това направиха днес играчите на Локо, които изнесоха силен мач.

Най-добрият играч през този сезон на "железничарите" Илиян Стефанов отбеляза две красиви попадения - в 15-ата и 33-ата минути, а гол-шедьовър на Педро Ферари (56) довърши гостите, които от 52-ата минута играха с човек по-малко заради червен картон на Александър Дюлгеров.

Winbet - истинската тръпка от победата! (18+)

Таранът Светослав Диков пък удари греда в 55-ата минута, но преди това се отличи с две асистенции към младежкия национал на България Илиян Стефанов.

Конър Хендерсън в 89-ата минута направи загубата на Пирин почетна.

На трибуните на стадион "Локомотив" беше и Светослав Дяков, който е смятан за бъдещо попълнение на "орлетата". Капитанът на Лудогорец вчера намекна, че напуска Разград и иска да се върне там, където започна кариерата му.

ЛОКОМОТИВ (София) - ПИРИН (Благоевград) 3:1
1:0 Илиян Стефанов (15), 2:0 Илиян Стефанов (33), 3:0 Педро Ферари (56), 3:1 Конър Хендерсън (89)

ЛОКОМОТИВ (София): Ивайло Василев, Педро Ферари, Марио Петков, Мартин Василев, Мики Орачев, Тодор Траянов, Красимир Милошев, Александър Александров, Илиян Стефанов, Денислав Станчев, Светослав Диков

ПИРИН: Петър Петров, Александър Бастунов, Александър Дюлгеров, Стилиян Николов, Николай Бодуров, Красимир Станоев, Конър Хендерсън, Джон-Кристоф Аинйа, Антон Карачаканов, Преслав Йорданов, Спас Георгиев