ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Прогнозите на Станислав Станков и Дичо за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

ЦСКА спечели с класическото 3:0 домакинството си на Берое от 23-ия кръг. Българският национал Станислав Шопов се превърна в герой за "червените" навръх Трети март. Халфът вкара два гола и асистира за попадението на Матиас Фаетон, обирайки овациите на "червените" фенове.

Шопов откри резултата още в третата минута, а в 17-ата Берое остана с човек по-малко и задачата на домакините се улесни. Капитанът Франко Рамос получи червен картон за нарушение срещу Фернандо Каранга.

В 32-ата Фаетон удвои след асистенция на 22-годишния Шопов. В началото на второто полувреме пловдивчанинът вкара за втори път. Този път ролите се размениха и Фаетон асистира на Шопов - 3:0.

В миналия кръг "армейците" загубиха от Черно море във Варна с 0:1, но днес се върнаха на победния път. Превърналите се в традиция напоследък призиви за оставката на Нестор Ел Маестро липсваха в срещата с Берое, в която възпитаниците му надиграха гостите и дори пропуснаха да се поздравят с още по-изразителен успех.

WINBET – Ранно изплащане, Бонус Колонка и още много изненади в Спорт! (18+)

Изтърпелият наказанието си Фернандо Каранга се завърна сред титулярите на ЦСКА и водеше атаката. Бразилецът обаче не успя да се разпише, въпреки че имаше няколко възможности за гол. Голямата изненада бе липсата на Тобиас Хайнц, който днес остана на пейката за сметка на Шопов. Норвежецът влезе на смяна в 67-ата минута.

От първата минута за ЦСКА стартираха още двама българи - Християн Петров и новото попълнение Мартин Стойчев, който замени контузения Иван Турицов на десния бек.

Берое пък беше без наказаните Жорди Говеа, Родриго Ачинели и Карлос Пачаме. Треньорът Хосе Луис Ачиари също изтърпяваше санкция днес и гостите бяха водени от Алехандро Сагерас, както и при загубата с 0:2 от Лудогорец.

"Червените" започнаха вихрено и още в треата минута поведоха. Тибо Вион центрира отдясно, топката попадна в Шопов, който я засече от воле и прониза Артур Мота, вкарвайки страхотен гол - 1:0.

В 17-ата минута Берое остана с човек по-малко, след като капитанът Франко Рамос бе изгонен с директен червен картон за груби действия срещу Каранга.

С човек повече "червените" упражниха натиск, а действията им се увенчаха с успех в 32-ата минута, когато резултатът стана 2:0. С елегантен дълъг пас Шопов изведе Фаетон в наказателното поле на гостите и французинът матира Мота.

Малко по-късно капитанът на ЦСКА Юрген Матай бе заменен принудително, след като получи болки в дясното бедро. На негово място се появи Енес Махмутович.

При подновяването на второто полувреме Амос Юга отстъпи мястото си на Улаус Скаршем. ЦСКА започна вихрено след почивката. В 48-ата минута Шопов отбеляза втория си гол в мача. Скаршем подаде на Фаетон в наказателното поле, който върна топката на дузпата и оттам българинът отбеляза - 3:0.

Възпитаниците на Ел Маестро продължиха да атакуват, а добри ситуации за гол пропиляха Данило Асприля, Тобиас Хайнц и Каранга.

След успеха ЦСКА събра 48 точки и се изравни с Лудогорец, които обаче имат два мача по-малко. Лидерът Черно море има 51 точки. Берое записа трета поредна загуба и е на 12-ото място с 25 точки.

Следващият мач на ЦСКА е срещу ЦСКА 1948. Двубоят от 24-ия кръг на Efbet Лига е в Бистрица на 9 март (събота) от 15:00 часа.

ЦСКА - БЕРОЕ 3:0
1:0 Станислав Шопов (3), 2:0 Матиас Фаетон (32), 3:0 Станислав Шопов (48)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
3  ГОЛ! 1:0 за ЦСКА след попадение на Станислав Шопов. Tибо Вион центрира от ъглов удар, топката стигна до оставения непокрит Шопов, който засече с воле и не остави шанс за Артур Мота.
Каранга пропиля добра възможност да се разпише.
17  ЧЕРВЕН КАРТОН! Франко Рамос е изгонен и Берое остава с 10 човека на терена. Капитанът на гостите задържа за фланелката Каранга, който се озоваваше сам срещу Артур Мота. Нападателят на ЦСКА беше повален на земята, а Георги Кабаков бе категоричен в решението си да изгони Франко Рамос.
19 - Мота спаси удар на Тибо Вион.
29  Нова възможност за ЦСКА. Амос Юга подаде на Каранга в наказателното поле на Берое, бразилецът засече с глава, Артур Мота спаси.
32  ГОЛ! ЦСКА поведе с 2:0. Матиас Фаетон получи перфектен дълъг пас от Станислав Шопов, който го видя, че се откъсва сам вляво в наказателното поле на Берое, французинът засече от движение и се разписа с точен удар по земя.
36  Юрген Матай получи контузия в бедрото и накуцвайки излезе от терена. Капитанът на ЦСКА поиска смяна.
42  Жълт картон за Себастиан Вия, който удари в лицето Християн Петров, който се наложи да получи медицинска помощ.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+3 - Край на първото полувреме.
-----------------
46 - Начало на второто полувреме.
48  ГОЛ! 3:0 за ЦСКА. Станислав Шопов с втори гол в срещата, този път Фаетон му подаде.
65  Появилият се в игра в началото на второто полувреме Улаус Скаршем преодоля играч на Берое и стреля, Артур Мота отрази.
70  Данило Асприля пропусна да се разпише след извеждащо подаване на Шопов, изпращайки топката на сантиметри покрай вратата на Берое.
71 - Хайнц също пробва мерника си, Мота спаси.
77  Героят за ЦСКА днес Станислав Шопов обира овациите на публиката, отстъпвайки място на Емануел Шакич.
82  Бусато трябваше да се намесва на два пъти - първо блокира удар на Джани Политино, а секунди след това отрази изстрел на новото попълнение на Берое Франсиско  Сагардия.
87  Пропуск на Каранга, топката прелетя покрай дясната греда в аут.
90 - Добавеното време е 3 минути.
90+3 - Край на мача. ЦСКА победи Берое с 3:0.

ЦСКА София
ЦСКА: 1.Густаво Бусато, 20. Мартин Стойчев, 2. Юрген Матай (к)  (38  22.Енес Махмутович ), 6. Християн Петров, 15. Тибо Вион, 21. Амос Юга (46  7. Улаус Скаршем), 26. Марселино Кареасо, 8. Станислав Шопов   (77  17.Емануел Шакич), 10. Джонатан Линдсет (67  14.Тобиас Хайнц), 11. Матиас Фаетон  (66  30.Данило Асприля), 9. Фернандо Каранга
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 4. Мено Кох, 22. Енес Махмутович, 13. Браян Кордоба, 3. Сейни Санянг, 17. Емануел Шакич, 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 30. Данило Асприля
Tреньор: Нестор Ел Маестро

Берое
БЕРОЕ: 1. Артур Мота, 15. Енцо Еспиноса , 4. Франко Рамос (к) , 5. Лучано Скуадроне, 18. Хуан Пабло Саломони, 19. Карлос Алгара , 10. Франсиско Политино, 24. Стефан Гаврилов (30  14.Викторио Вълков), 11. Уерик Каетано, 22. Себастиан Вия  (61  9.Франсиско Сагардия), 91. Вини Трибуле
Резерви: 23. Димитър Алтънов, 3. Станислав Йовков, 98. Роналдо Камара, 25. Муса Диало, 14. Викторио Вълков, 7. Федерико Санети, 21. Дамян Йорданов, 8. Хавиер Силго, 9. Франсиско Сагардия
Треньор: Алехандро Сагерас

София, "Васил Левски"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР