ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ  БУКМЕЙКЪР  ТУК!

Шампионът на България от 1991 година Етър загуби с 1:3 от лидера ЦСКА 1948 II в дербито на върха от 28-ия кръг на Втора лига. „Виолетовите“ играха с желание и създадоха немалко положения, но загубиха след груби индивидуални грешки. Преди мача с едноминутно мълчание бе почетена паметта на отишлия си на 103 г. ветеран Деян Чаушев.

Още във 2-ата минута Кольо Станев центрира отдясно и Мартин Тошев насочи с глава топката в ъгъла, но вратарят улови. Гостите взеха инициативата и в 9-ата минута поведоха. Стелиян Добрев центрира от корнер и намиращият се на първа греда Реян Даскалов прати топката в мрежата – 0:1. В 20-ата минута Мариян Тонев стреля от фаул, но Славков извади топката в корнер.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

После Етър пренесе играта напред и след поредно центриране на Станев отдясно Мартин Моран с глава стреля до гредата. Втората част започна с натиск на „виолетовите“, но две груби грешки на вратаря Славков решиха мача. Младият страж сгреши при изнасянето на топката два пъти последователно в 48-ата и 50-ата и бе наказан от Стелиян Добрев и Мариян Тонев, довели нещата до 0:3.

Етърци се хвърлиха да променят нещата, но вече бе много трудно. В 52-ата минута удар на Крум Стоянов срещна напречната греда, а малко след това при поредното разбъркване Мартин Тошев прокара топката за 1:3. Куп отсъждания на столичния рефер Стоян Арсов все в една посока изнервиха играчите и публиката.

Домакините атакуваха непрекъснато, а мачът стана двуостър. В 64-ата минута Генадий Ганев извади акробатично изстрел на Кольо Станев, после улови и удар от дистанция на Моран. В 83-ата минута Дани Младенов стреля със задна ножица, но Ганев отново бе на мястото си.

Днешният успех изстрелва дубъла на ЦСКА 1948 на седем точки пред "болярите", които продължават да държат уверено втората позиция в класирането.

ВТОРА ЛИГА - 28 КРЪГ:

29 април (събота), 14:00 часа
Крумовград - Янтра (Габрово) 0:0

Витоша (Бистрица) - Дунав (Русе) 1:1
1:0 Деян Христов (19), 1:1 Мирослав Будинов (31)

Спортист (Своге) - Литекс 1:1
1:0 Георги Николов (67), 1:1 Евгени Игнатов (87-дузпа)

Монтана - Марица 0:1
0:1 Веселин Марчев (64)

Ботев II (Пловдив) - Созопол 0:0

Миньор (Перник) - Струмска слава (Радомир) 1:1
1:0 Мартин Костов (63' автогол), 1:1 Борислав Николов (69')

1 май (понеделник), 18:00 часа
Етър (Велико Търново) - ЦСКА 1948 II (София) 1:3
0:1 Реян Даскалов (9), 0:2 Стелиян Добрев (48), 0:2 Мариян Тонев (50), 1:3 Мартин Тошев (53)

Добруджа (Добрич) - Лудогорец II (Разград) 1:2
1:0 Денислав Ангелов (13), 1:1 Бранимир Костадинов (19-дузпа), 1:2 Цветослав Петров (46)

1 май (понеделник), 19:45 часа
Беласица (Петрич) - Спартак (Плевен) 3:1
1:0 Запро Динев (16), 2:0 Запро Динев (32), 2:1 Васил Шопов (37), 3:1 Запро Динев (83-дузпа)