ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Вижте как прогнозираха мача Eнджи Касабие и Алфредо Торес в играта Efbet Лига на Букмейкър БЛИЦ

ЦСКА 1948 се върна на победния път, спечелвайки 1:0 домакинството на Арда (Кърджали). В герой за "червените" се превърна Елитон. Снажният бразилски защитник отбеляза с глава в 70-ата минута, което се оказа достатъчно на тима на Тодор Янчев да вземе трите точки.

Преди седмица "червените" се изложиха във Враца, губейки с 0:1 от местния Ботев, но днес успяха да спечелят, въпреки лошите условия в Бистрица. Мачът от 21-ия кръг на Еfbet Лига се игра при непрекъснат силен вятър, който максимално затрудни играчите на двата отбора.

50 000 лв. Награден Фонд за efbet Лига!

Националният селекционер Младен Кръстаич изгледа срещата в Бистрица. На трибуните бяха още Цветомир Найденов, Стойчо Младенов, бившият наставник на ЦСКА 1948 Красимир Балъков, Константин Папазов и др.

Мачът започна с минута мълчание в памет на голямата легенда на ЦСКА и българския футбол Петър Жеков, който почина преди седмица на 78-годишна възраст.

Най-сериозната опасност пред една от двете врати през първото полувреме беше в 43-ата минута. Центриране на Джонатан Перейра отдясно беше избито от бранителите на Арда, топката бе посрещната от Октавио, чийто ножичен удар бе блокиран, а след това и Карагарен не успя при добавката, шутирайки неточно в аут.

Гостите вкараха гол в началото на втората част. Алекс Петков се разписа с глава след центриране на Радослав Цонев в 49-ата минута, но в 53-ата, след преглед с ВАР, попадението беше отменено от съдията Станислав Тодоров заради засада на защитника.

Силният вятър продължаваше да затруднява футболистите на Янчев и Тунчев. Играта беше равностойна, но "червените" все пак успяха да стигнат до гол. Той падна в 70-ата минута. Елитон беше изпуснат в наказателното поле на Арда и отблизо засече с глава центриране от корнер на Георги Русев, опъвайки мрежата зад Анатолий Господинов - 1:0.

В 85-ата Реян Даскалов беше изгонен след втори жълт картон и ЦСКА 1948 доигра срещата с 10 човека. В добавеното време Иван Коконов опита да изравни, но стреля на сантиметри над напречната греда.

След минималния успех ЦСКА 1948 събра 42 точки и е трети в класирането, а Арда остава седми с 32.

Еfbet Лига - сезон 2022/2023
Класирането в Efbet Лига
Купа на България - сезон 2022/2023

ЦСКА 1948 - АРДА 1:0
1:0 Елитон (70)

Най-интересното от мача по минути:
* Mинута мълчание в памет на легендата Петър Жеков, който почина миналата събота на 78-годишна възраст.
1 - Начало на срещата.
16 - Радослав Цонев изпълни опасно пряк свободен удар, топката прелетя покрай вратата на ЦСКА 1948, пазена от Даниел Наумов.
21 - Грешка на Анатоли Господинов позволи на Карагарен да шутира, но двоен рикошет в Сако и Алекс Петков доведе до ъглов удар.
43 - Рейд на Джонатан Перейра отдясно, центрирането му бе избито. Топката бе посрещната от Октавио, чийто ножичен удар бе блокиран, а след това и Карагарен не успя при добавката, шутирайки неточно в аут.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ОТМЕНЕН ГОЛ! Алекс Петков вкара за Арда, но попадението беше отменено. Снажният защитник на гостите надскочи Ангел Лясков в 49-ата минута при центриране на Радослав Цонев от пряк свободен удар и отбеляза с глава. Почти три минути след това, след преглед с ВАР, беше установено, че Петков е бил в тънка засада и съдията Станислав Тодоров не зачете попадението.
64 - Силният вятър в Бистрица забави изпълнението на ъглов удар, както и свали флагчето от корнера и се наложи то да бъде поставяно наново в колчето.
70  ГОЛ! ЦСКА 1948 поведе с 1:0 с попадение на Елитон. Защитникът на "червените" беше изпуснат в наказателното поле на Арда и отблизо засече с глава центриране от корнер на Георги Русев, опъвайки мрежата зад Анатолий Господинов.
85  ЧЕРВЕН КАРТОН! Реян Даскалов е изгонен след втори жълт картон. Станислав Тодоров получи сигнал от ВАР асистентите си и отстрани халфа от игра.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+2 - Опасен изстрел на Иван Коконов, топката прелетя над напречната греда.
90+7 - Край на мача. ЦСКА 1948 победи Арда с 1:0.

ЦСКА 1948:  29.Даниел Наумов (к), 2.Джонатан Перейра, 3.Райън Бидунга , 4.Ангел Лясков , 14.Елитон , 22.Реян Даскалов , 18.Ивайло Чочев, 99.Радослав Кирилов (89  20.Ангел Бастунов), 58.Октавио (67  55.Светослав Диков), 11.Бирсент Карагарен (67  7.Марио Топузов), 25.Евгений Сердюк  (56  10.Георги Русев)
Резерви: 33.Генадий Ганев, 15.Александър Александров, 87.Симеон Петров, 20.Ангел Бастунов, 10.Георги Русев, 24.Лазар Марин, 7.Марио Топузов, 39.Парвиз Умарбаев, 55.Светослав Диков
Треньор: Тодор Янчев

АРДА:
 1.Анатолий Господинов, 20.Деян Лозев (56  2.Джунейт Али), 3.Умар Сако, 24.Алекс Петков, 33.Иван Тилев (46  17.Иван Коконов), 77.Илия Юруков, 8.Милен Желев, 21.Радослав Цонев  (82  97.Жозе Жуниор), 10.Светослав Ковачев (73  99.Станислав Иванов), 7.Абубакар Тунгара , 9.Преслав Боруков (к)  (73  18.Ласана Н`Диайе)
Резерви: 36.Васил Симеонов, 2.Джунейт Али, 4. Милен Стоев, 11. Александър Георгиев, 17.Иван Коконов, 18.Ласана Н`Диайе, 70.Шахредин Букхолда, 97.Жозе Жуниор, 99.Станислав Иванов
Треньор: Александър Тунчев

Бистрица, стадион "Витоша"
Съдия: Станислав Тодоров

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР