Черно море победи Созопол с 4:1 в първата си контролна среща през зимната подготовка. Срещата се проведе на терена в Каблешково.

„Моряците“ започнаха силно срещата и още в първата минута Илиан Илиев-младши изведе Родриго Вилела отляво, който напредна в наказателното поле и стреля, но над вратата.

В 6-ата минута Мартин Милушев получи топката вдясно, подаде към Илиев пред наказателното поле, който с едно докосване се освободи от бранител и откри резултата с точен изстрел в близкия ъгъл на вратата.

Последваха пропуски на Илиев, Вилела и Родриге Енрике. В 35-ата минута Цветомир Панов намери с прецизен пас Исмаил Иса в наказателното поле, който на скорост успя да излъже вратаря и да вкара за 2:0. Ариф Ферадов намали резултата след изстрел от наказателното поле в 43-ата минута.

През второто полувреме треньорът на Черно море Илиан Илиев направи 11 промени. В 46-ата минута Георги Божилов изпълни бързо фаул в половината на Созопол, изведе Денислав Ангелов сам срещу вратаря, а нападателят на „моряците“ вкара за 3:1.

В 60-ата минута удар на Файсел Касми беше спасен от вратаря на Созопол. 72-ата минута Леандро Андраде нямаше шанс, тъй като при техничния му изстрел топката се отби от страничната греда.

Десет минути преди края Васил Панайотов оформи крайното 4:1, а в 86-ата минута удар на Касми от границата на наказателото поле мина на сантиметри от вратата на Созопол.

Черно море (първо полувреме): Иван Дюлгеров, Емил Янчев, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло, Илиан Илиев, Родриго Енрике, Родриго Вилела, Мартин Милушев, Исмаил Иса
Черно море (второ полувреме): Георги Георгиев, Стефан Велев, Росен Стефанов, Стефан Станчев, Мартин Дичев, Павел Георгиев, Файсел Касми, Васил Панайотов, Леандро Андраде, Георги Божилов, Денислав Ангелов.