Юношите старша възраст на Славия (родени 1990 година) станаха шампиони. На финала на Националния стадион “Васил Левски” “белите” надиграха сочения за фаворит Левски с минималното 1:0. Единственото попадение реализира синът на фолкфурията Малина – Симеон Мечев в 38-ата минута. Президентът на БФС Борислав Михайлов не успя да присъства на двубоя, но на трибуните бяха собственикът на Левски Тодор Батков и изпълнителният директор на “сините” Константин Баждеков.

Двубоят започна с натиск на Славия и още в 1-ата минута Мечев остана сам срещу вратаря на Левски, но не успя да го преодолее.

В 26-та минута Сашо Киров от Левски отправи силен шут към вратата, топката рикошира във футболист на Славия, и се удари в страничната греда. В 35-ата минута Костов от състава на “белите” остана сам срещу вратаря на Левски, но стреля в аут.

През втората част Левски понатисна, но така и не стигна до изравнително попадение. В 50-та минута Киров остана сам срещу вратаря, но не успя да го преодолее. В 63-та резервата Марио Димитров също не съумя да вкара топката във вратата от няколко метра. В 76-ата минута Васев уцели гредата.

Левски загуби втора поредна титла само за два дни. "Сините" паднаха вчера при юношите младша възраст, след като на финала бяха надиграни от Литекс./БЛИЦ

Славия - Левски 1:0
1:0 Мечев (38)