Добруджа и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в контролна среща, играна на терена с изкуствена настилка до зала "Добротица" в Добрич. "Соколите" се явиха за мача с юношеската си формация, поради бойкота на титулярите, информира centersport.оrg. Гостите успяха първи да открият резултата в 26-ата минута с попадение на Мурад Салим.

След гола на Спартак добричлии станаха по активни на терена и превъзхождаха съперника. В 56-ата минута след отлично изпълнен пряк свободен удар Младен Стоев-Maджо изравни резултата. До края на двубоя домакините отново доминираха във владеенето на топката и опитваха да пречупят съперника, но не успяха да го сторят.

Неофициален дебют за лидера в Североизточната "В" група записа скандалният юноша на "Левски" Николай Петров. Той започна титуляр в контролата и бе заменен в средата на второто полувреме.