Дербито на кръга между "Левски" и Литекс бе прекратено в 45-ата минута. Главният мениджър на ловчанлии Стойчо Стоилов нахлу на терена и призова футболистите да напуснат терена. Повод за скандала стана поредното, според "оранжевите", грешно отсъждане на главния рефер Георги Йорданов. В края на полувремето той показа втори червен картон на играч на гостите. След като преди това бе отстранил Бьорн Йонсен, арбитърът изгони и Рафаел Перес и отсъди дузпа за "сините". Прохазка заложи топката и когато се канеше да изпълни наказателния удар, Стойчо Стоилов нахлу на терена и мачът бе прекратен. Минути по-късно дежурният делегат на двубоя обяви, че "Левски" печели служебно с 3:0.

"ЛЕВСКИ" - ЛИТЕКС 0:1
(прекратен в 45-ата минута, "Левски" печели 3:0 служебно)
0:1 Данило Асприля (20)

Срещата по минути:
8 -  jalt.jpg Жълт картон за Веселин Минев. Капитанът на "Левски" изблъска без топка Асприля, който му пречеше да изпълни фаул край тъчлинията.
15 - 4erven.jpg ЧЕРВЕН КАРТОН! Бьорн Маарс Йонсен е изгонен. Литекс остава с 10 човека. Йонсен извърши нарушение, Мигел Бедоя му поиска обяснение, двамата се счепкаха, а снажният нападател на гостите изблъска испанеца с две ръце. Това принуди съдията Георги Йорданов да изгони норвежеца.
* Припомняме, че на 1/4-финала за Купата преди дни Литекс отново остана с човек по-малко заради червен картон на Елтон в 64-ата минута, но въпреки това победи "Левски" с 3:0 след продължения.
20 - topka.jpg ГОООЛ! Литекс повежда - 0:1! Данило Асприля бележи след фрапантна грешка на Йордан Милиев. Защитникът направи неуспешен опит да върне топката към Йоргачевич, бързият колумбиец я отне, финтира вратаря, а след това и Милиев, за да реализира.
23 - Гаджев претендира за дузпа, но няма фаул на Малинов срещу халфа на "сините".
30 - ГРЕДА! Уникален пропуск на "Левски". Страхотно центриране на Александър Александров към Мики Орачев вляво на наказателното поле, той засече с глава, но право в гредата. При добавката Георги Костадинов на празна врата стреля високо в аут.
31 - Гаджев удари с лакът в лицето Пламен Гълъбов. Халфът на домакините се размина с картон.
33 - Далечен удар на Белаид е спасен от Баривиейра.
45 - Добавеното време е 3 минути.
45+1 - ЧЕРВЕН КАРТОН! Рафаел Перес също е изгонен. Защитникът на Литекс изблъска Бедоя с удар в главата. Перес реагира след фаул на испанеца срещу Баривиейра.
45+2- Дузпа за "Левски"! Съдията показа бялата точка, след удара на Рафа Перес срещу Бедоя
45+3- Малко преди Прохазка да изпълни дузпата, на терена нахлу директорът на Литекс Стойчо Стоилов и нареди на играчите си да  напуснат терена. Футболистите на Литекс по най-бързия начин напуснаха терена и се прибраха в съблекалнята!