ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Славия и Арда завършиха при 0:0 в среща от 32-ия кръг на Efbet лига за разпределение на местата от седмо до десето.

Двубоят започна на ниско обороти, като в началните минути гостите от Кърджали бяха малко по-активни. Опасен удар на Абубакар Тунгара в осмата минута и още един на Станислав Иванов пет по-късно бяха по-интересните моменти през първото полувреме.

До края на първата част играта на два пъти бе спирана заради технически проблем в комуникацията между съдията и ВАР буса.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Втората част също започна вяло при липса на реални голови възможности. Славия опита да застраши сериозно вратата на гостите в 66-ата минута, но Дост не уцели рамката.

Четвърт час преди края "белите" останаха на сантиметри от гола, след като удар с глава на Ерол Дост срещна десния страничен стълб.

Само няколко минути по-късно домакините пак обстрелваха опасно вратата на Арда, но Тони Тасев не намери целта. Арда също пропусна добра възможност в 88-ата минута, но ударът на Светослав Ковачев попадна в ръцете на вратаря.

Славия можеше да празнува в продължението на двубоя, но защитник на Арда изби опасен удар на останалия сам в наказателното поле Ерол Дост.

Двата отбора продължиха сериите си без загуба, като Славия запазва седмото си място с 53 точки, докато Арда е на осма позиция с 46.

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
8' Първи опит за гол в мача! Абубакар Тунгара проби и опита удар, но играч на Славия изби.
13' Нов шанс за Арда! Станислав Иванов стреля силно от границата на наказателното поле, но топката бе избита в корнер.
31' Играта е спряна заради проблем с комуникацията между рефера Георги Гинчев и ВАР реферите.
44' Нов технически проблем между съдията и ВАР буса.
45+4' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
66' Първи шанс за Славия! Тони Тасев изпълни ъглов удар, Дост стреля от трудна позиция, но топката мина встрани от вратата.
74' ГРЕДА за Славия! Тони Тасев центрира от пряк свободен удар, Ерол Дост засече с глава, но прати топката в страничния стълб!
78'  Нова възможност за "белите"! Тони Тасев получи остро подаване от лявото крило, но стреля покрай вратата.
88' Шанс за Арда! Светослав Ковачев пое топката в наказателното поле, залъга няколко бранители и стреля, но право в ръцете на Кръстев.
90+4'  Какъв шанс за Славия! Ерол Дост получи топката на точката за изпълнение на дузпа, но ударът му бе отбит и излезе в корнер.
90+5' Край на мача,

СЛАВИЯ - АРДА 0:0

Славия СофияСЛАВИЯ: 12. Николай Кръстев , 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки (К), 37. Венцислав Керчев, 17. Ерол Дост, 55. Натан Гасама, 19. Чунг Нгуен До (81'  10. Владимир Николов) , 71. Кристиян Стоянов (70 5. Велко Йеленкович) , 88. Тони Тасев (90+2  83. Христо Попадийн), 8. Емил Стоев , 9. Ахмед Ахмедов (48  4. Людовик Соарес)
Резерви: 1. Георги Петков, 22. Дарко Тасевски, , 20. Стефан Трайков, 14. Роберто Райчев, 18. Кристиян Балов
Старши треньор: Ангел Славков

АрдаАРДА: 1. Анатолий Господинов, 2. Джунейт Али, 3. Умар Сако, 7. Абубакар Тунгара, 8. Милен Желев, 9. Преслав Боруков (72  18. Ласана Ндиайе) 21. Радослав Цонев (72  17. Иван Коконов), 26. Ел Мами Тетах (71 10. Светослав Ковачев) , 24. Алекс Петков (К), 77. Илия Юруков, 99. Станислав Иванов
Резерви: 36. Васил Симеонов, 6. Пламен Крачунов, 11. Александър Георгиев, 15. Станислав Дюлгеров, 97. Жосе Жуниор, 81. Атанас Зехиров
Старши треньор: Александър Тунчев

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: "Александър Шаламанов", София
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР