Славия победи с минималното 1:0 Спортист (Своге) в мач от 16-я кръг на “А” група. В 6-ата минута Дяков центрира отдясно в наказателното поле на гостите, след което вратарят на Своге увисна, но и нападателите на домакините не успяха да се възползват от положението.

Райс Мболи спаси на два пъти вратата си в 15-ата минута, след като Игнатов отправи мощен удар отдалеч, стражът на Славия отби, кълбото попадна при Младенов, който също стреля, но без успех
В 37-ата минута след балонно центриране в наказателното поле на Спортист, вратарят Тодор Кючуков увисна и топката попадна в Алберони, който падайки на земята вкара в мрежата на гостите.

В 75-ата минута Борислав Георгиев стреля отдалеч, но топката мина на сантиметри от вратата на Кючуков.

СЛАВИЯ - СПОРТИСТ 1:0
1:0 Франсиско Алберони (37)

СЛАВИЯ: 26.Райс Мболи, 21.Богомил Дяков, 35.Йордан Петков, 6.Николай Дюлгеров, 3.Борислав Георгиев, 5.Франсиско Алберони, 22.Роберт Петров, 77.Даниел Пеев, 33.Галин Иванов, 8.Петър Димитров, 9.Йордан Вълев

СПОРТИСТ: 27.Тодор Кючуков, 2.Данаил Бачков, 6.Лъчезар Младенов, 3.Диян Дончев, 21.Виктор Дениран, 33.Мартин Димов, 90.Димитър Наков (52 - Николай Цветков), 9.Стойчо Младенов, 19.Евгени Игнатов, 77.Марин Петров, 11.Херман Пиетробон

София, ст. "Славия"
Съдия: Стефан Спасов
Жълти картони: Мартин Димов, Марин Петров (Спортист)

СЛИВЕН - МОНТАНА 1:0
1:0 Деян Христов (88-дузпа)

СЛИВЕН: 1.Тодор Тодоров, 24.Филип Филипов, 5.Живко Динев, 16.Павел Ковачев, 23.Ивелин Янев, 22.Петър Стоянов, 13.Васил Велев, 27.Владислав Ямуков, 7.Мирослав Миндев, 10.Александър Тонев, 14.Деян Христов

МОНТАНА: 1.Христо Иванов, 20.Радослав Димитров, 6.Тихомир Трифонов, 14.Антон Личков, 21.Даниел Гаджев, 15.Атанас Фиданин, 19.Игор Таскович, 16.Владимир Мичев, 2.Мирослав Иванов, 10.Венци Иванов, 11.Атанас Чипилов

19 - Претенции за дузпа от страна на домакините, Антон Генов не отсъжда такава
21 - Деян Христов засича с глава центриране на Александър Тонев, топката излиза в аут
40 - Живко Динев фаулира Мирослав Иванов и получава жълт картон
45 - Край на първото полувреме

46 - Начало на второто полувреме
49 - Филипов центрира отдясно, Миндев стреля с глава, но не намери вратата
74 - Миндев пропуска най-чистото положение за Сливен, след като остана сам срещу Христо Иванов, но не успя да реализира
83 - нова възможност за Мирослав Миндев, но този път Личков се намесва навреме
86 - ДУЗПА за Сливен след игра с ръка на Петров в наказателното поле
87 - ГООЛ за Сливен, голмайстор от бялата точка Деян Христов

----------------------------------------
Пирин изненада Миньор (Перник) и го победи като гост с 1:0. Единственото попадение за тима от Благоевград реализира в 21-ата минута Борислав Кондев, който засече центриране от пряк свободен удар.
В 36-ата минута Воденичаров бе изгонен с червен картон, след като в рамките само на няколко минути получи два жълти картона.

До края на първото полувреме Миньор натисна сериозно, а в 43-ата минута се стигна до най-спорната ситуация в мача. Стоев стреля извън наказателното поле, Макенджиев изпусна топката, тя премина гол линията, и след това вратарят я улови. Главният рефер Георги Йорданов и помощникът му Йосиф Ронков обаче прецениха.

През второто полувреме Миньор имаше превес на терена, но така и не стигна до изравнително попадение./БЛИЦ

МИНЬОР - ПИРИН 0:1
0:1 Борис Кондев (21)

МИНЬОР: 99.Ивайло Иванов, 3.Адриан Олегов, 6.Даниел Златков, 22.Юри Иванов, 24.Любомир Витанов, 8.Николай Харизанов, 14.Ивайло Цветков, 32.Костадин Марков, 7.Младен Стоев, 17.Атанас Николов (46-41.Димитър Илиев), 18.Горан Янкович

ПИРИН: 12.Благой Макенджиев, 5.Мирослав Ризов, 6.Георги Георгиев, 27.Радослав Митревски, 26.Юлиян Попев, 23.Деян Молдованов, 10.Тодор Паланков, 20.Драги Коцев, 11.Димитър Воденичаров, 17.Даниел Младенов, 29.Борис Кондев (63 - 7.Златковски)

Перник, ст. "Миньор"
Съдия: Георги Йорданов
Жълти картони: Димитър Воденичаров (Пирин)
Червен картон: Димитър Воденичаров (36-Пирин)

9 - Олегов засича с глава центриране на Горан Янкович, топката излиза в аут
21 - ГОЛ! Пирин повежда в Перник - 0:1! Борис Кондев е точен, засичайки с глава центриране от пряк свободен удар
33 - Жълт картон за Димитър Воденичаров
36 - ЧЕРВЕН КАРТОН! Димитър Воденичаров фаулира грубо Николай Харизанов и получава втори жълт картон. Така Пирин остава с човек по-малко
38 - Костадин Марков шутира от границата на наказателното поле, Макенджиев действа несигурно, но защитник чисти топката
40 - Удар на Атанас Николов преминава покрай гредата на вратата на гостите
43 - ОТМЕНЕН ГОЛ! Младен Стоев вкарва гол за Миньор, но съдиите не го зачитат. Домакините бурно оспорват решението на реферите. Новото попълнение на "жълто-черните" стреля от границата на наказателното поле, Благой Макенджиев не успя да улови добре топката, изпусна я и тя премина голлинията, но ситуацията остана подмината от Георги Йорданов и асистентите му

46 - Треньорът на Миньор Антон Велков извършва първа смяна. Атанас Николов е заменен от Димитър Илиев