Славия спечели с 2:1 гостуването на Пирин (Благоевград) от четвъртия кръг на Еfbet Лига. Точни за "белите" бяха Йон Бакеро в 21-ата минута и Радослав Кирилов в 29-ата.

За домакините се разписа Преслав Йорданов от дузпа в 62-ата. В 52-ата пък Пирин остана с човек по-малко на терена, след като Юлиян Попев беше изгонен за втори жълт картон.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Първата ситуация в мача беше в 11-ата минута, когато Галин Иванов отправи далечен удар, но в аут. В 21-ата Славия поведе. Тони Тасев центрира остро в наказателното поле, Петър Занев не успя да изчисти, а топката попадна в Йон Бакеро, който наказа Янко Георгиев - 0:1.

Футболистите на Пирин опитаха веднага да изравнят чрез Китан Василев, но Светослав Вуцов го отчая с отлична намеса. Малко след това Александър Дюлгеров изпусна добър шанс за "орлетата". И при тази ситуация Вуцов беше на мястото си и спаси.

В 29-ата минута "белите" стигнаха до второ попадение. Тони Тасев отново проби отдясно и центрира перфектно в наказателното поле, където този път бе Радослав Кирилов, който се разписа срещу бившия си отбор и не се зарадва, показвайки уважението си към Пирин - 0:2.

В 52-ата минута Юлиян Попев остави домакините в намален състав. Съдията Георги Кабаков го изгони за втори жълт картон.

В 58-ата Радослав Кирилов беше близо до втори гол в мача, но напречната греда спаси Пирин. В 62-ата минута Преслав Йорданов направи 1:2 от дузпа, която беше отсъдена за нарушение на Ертан Томбак срещу Йорданов. До края нямаше чисти голови положения и Славия си тръгна с трите точки. "Белите" имат 6 в актива си и са в средата на класирането. Пирин е само с 2 точки.

В следващия кръг Славия приема Лудогорец - в петък (5 август) от 21:00 часа, а "орлетата" ще гостуват на Левски - в събота (6 август) от 21:00 часа.

ПИРИН (Бл) - СЛАВИЯ 1:2
0:1 Йон Бакеро (21), 0:2 Радослав Кирилов (29), 1:2 Преслав Йорданов (62-дузпа)

По-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
21  ГОЛ! Славия поведе с попадение на Йон Бакеро - 0:1! Радослав Кирилов подаде на Тони Тасев на десния фланг, той центрира в наказателното поле, където Бакеро се измъкна от защитата на Пирин и засече точно във вратата на Янко Георгиев.
22 - Удар на Китан Василев беше спасен от Светослав Вуцов.
25 - Петър Занев центрира в наказателното поле на гостите, където Александър Дюлгеров беше оставен непокрит, засече с глава, но Вуцов се намеси решително и не позволи да му вкарат гол.
29  ГОЛ! Славия поведе с 2:0. Бакеро подаде на Тасев отдясно в наказателното поле, той центрира остро във вратарското поле, където капитанът на "белите" Радослав Кирилов изпревари Дюлгеров и вратаря Георгиев и се разписа. Крилото вдигна ръце след попадението и не се зарадва, тъй като е бивш играч на Пирин.
45+1 - Край на първото полувреме.
-----------------------
46 - Начало на второто полувреме.
52  ЧЕРВЕН КАРТОН! Защитникът на Пирин Юлиян Попов е изгонен за втори жълт картон.
58  ГРЕДА! Галин Иванов изведе Радослав Кирилов отляво в наказателното поле, капитанът на „белите“ напредна и стреля в близкия ъгъл, топката се отби в напречната греда и тупна на голлинията, но не я премина.
60  ДУЗПА за Пирин! Ертан Томбак в опит да изчисти топката ритна Преслав Йорданов. Съдията Георги Кабаков прегледа ситуацията с ВАР и посочи бялата точка.
62  ГОЛ! Преслав Йорданов вкара от дузпата, изпращайки топката в долния ляв ъгъл на Вуцов - 1:2.
90 - Добавеното време е 6 минути.
90+7 - Край на мача. Славия победи Пирин с 2:1.

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 5. Николай Бодуров (к) , 3. Петър Занев, 6. Юлиян Попев , 11. Андрей Йорданов (46  8.Емил Янчев), 23. Казуки Такахаши , 7. Китан Василев (81  20.Даниел Иванов), 31. Красимир Станоев (55  19.Вячеслав Велев), 18. Мартин Смоленски (46  26.Иван Тасев), 9. Преслав Йорданов
Резерви: 12. Максим Ковальов, 8. Емил Янчев, 19. Вячеслав Велев, 20. Даниел Иванов, 25. Илиан Костов, 26. Иван Тасев,  73. Венцислав Бенгюзов
Треньор: Красимир Петров

Славия София
СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн (60  55.Константин Чешмеджиев), 93. Кемело Нгуена , 71. Кристиян Стоянов (68  17.Ерол Дост), 33. Галин Иванов (87  73.Иван Минчев), 88. Тони Тасев (87  8.Емил Стоев), 10. Радослав Кирилов (к) , 7. Йон Бакеро  (88  9.Ахмед Ахмедов)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 4. Людовик Соарес, 8. Емил Стоев, 9. Ахмед Ахмедов, 17. Ерол Дост, 55. Константин Чешмеджиев, 73. Иван Минчев
Треньор: Златомир Загорчич

Благоевград, ст. "Христо Ботев"
Съдия: Георги Кабаков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия