Славия допусна шеста загуба в първите си осем мача в efbet Лига. "Белите" отстъпиха с 1:2 като гост на Монтана и се закотвиха на предпоследното място с едва 4 точки. Домакините пък се изкачиха до 8-ата позиция с 11 точки.

Всички попадения паднаха през първото полувреме. Монтана поведе още в 10-ата минута, когато Тони Тасев овладя центриране от фланга на Минков и с хубав удар откри резултата.

"Белите" реагираха като ужилени и след малко повече от 10-ина минути стигнаха до изравнителен гол. Калоян Кръстев се пребори за топката по крилото, навлезе в наказателното поле и намери Георги Вълчев, който от близка дистанция простреля Макенджиев - 1:1. Голмайсторът се появи на терена минути преди това, след като Филип Кръстев се контузи.

Радостта на столичани обаче бе кратка. Най-дейният в този двубой Тони Тасев получи чудесен пас и почти от аутлинията върна към точката на дузпата, където Билал Бари простреля Стергиакис - 2:1.

Новият наставник на Славия Александър Тарханов бе на трибуните за пореден двубой, а бъдещите му футболисти не успяха да стигнат дори до точка след почивката. Андреа Христов и Ради Кирилов пропиляха много добри положения, но това бе всичко в актива на столичани. Домакините пък можеха да вкарат още голове, но удари на Тасев два пъти профучаха покрай гредата.

След паузата за мачовете на националния отбор Славия приема Левски, а Монтана гостува на Черно море.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Следете с БЛИЦ: Трансферно лято 2020 в efbet Лига​

МОНТАНА - СЛАВИЯ 2:1
1:0 Тони Тасев (10), 1:1 Георги Вълчев (22), 2:1 Билал Бари (29)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
10-  ГОЛ ЗА МОНТАНА! Тони Тасев овладя центриране от фланга на Минков и с хубав удар откри резултата
22-
ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Калоян Кръстев се пребори за топката по крилото, навлезе в наказателното поле и намери Георги Вълчев, който от близка дистанция простреля Макенджиев - 1:1
29-
ГОЛ ЗА МОНТАНА! Тони Тасев получи чудесен пас и почти от аутлиният върна към точката на дузпата, където Билал Бари простреля Стергиакис - 2:1!
45- Край на първото полувреме
______________________
46- Начало на второто полувреме
57-  Андреа Христов стигна до топката при едно разбъркване след корнер, отправи добър удар, но вратарят на Монтана изби
64- Макенджиев изби в краката на Ради Кирилов топката, но той я изстреля крайно неточно
66- Тони Тасев нахлу по крилото в полето на Славия и отправи мощен удар, който профуча над гредата
84- Сергей Георгиев нахлува в наказателното поле на Славия, но шпагат на Андреа Христов го разколеба и прати топката в аут
90- Край на мача!

Монтана: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 2. Валери Христов, 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев, 6. Янко Ангелов, 8. Тони Тасев (82-23. Сергей Георгиев), 9. Билал Бари (90-16. Николай Цветков), 21. Борислав Балджийски, 11. Николай Минков (90-10. Владимир Айтов)
Резерви: 1. Марин Орлинов, 10. Владимир Айтов, 15. Преслав Петров, 5. Раян Сенхаджи, 7. Ивелин Илиев, 16. Николай Цветков, 23. Сергей Георгиев
Треньор: Никола Спасов

Славия: 32. Антониос Стергиакис, 3. Ертан Томбак, 55. Андреа Христов, 17. Радослав Терзиев (47-23. Емил Виячки), 83. Христо Попадийн, 38. Милен Гамаков (57-7. Венцислав Христов), 10. Янис Карабельов, 71. Емил Стоев, 20. Филип Кръстев (13-77. Георги Вълчев), 11. Радослав Кирилов, 9. Калоян Кръстев (58-8. Димитър Рангелов)
Резерви: 13. Светослав Вуцов, 23. Емил Виячки, 4. Петър Патев, 93. Атанас Кабов, 77. Георги Вълчев, 8. Димитър Рангелов, 7. Венцислав Христов
Треньор: Мартин Кушев

Монтана, ст. "Огоста"
Съдия: Георги Иванов
Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация