Славия падна с 3:4 от Амкар (Перм) в зрелищна контрола в Турция, изпълнена с грубости. До 33-ата минута "белите" водеха с 3:1, но в крайна сметка загубиха срещата, като последните два гола за руския тим вкара Георги Пеев.

И в този мач на Славия обаче не липсваха грозните сцени. Главните действащи лица бяха треньорите Емил Велев и Рашид Рахимов. В 22-ата минута новото бразилско попълнение Баяно бе лошо изритан от играча на Амкар Стевица Ристич в средата на терена. Двамата футболисти си размениха удари. В този момент Велев започна да се кара с колегата си Рахимов. Руснакът първи му налетя, изблъсквайки го. Двамата обаче бяха разтървани и до по-сериозно спречкване не се стигна. Кокала обаче беше толкова ядосан, че искаше да извади отбора си от терена. В този момент "белите" водеха с 2:1. Няколко минути срещата беше прекъсната, но в крайна сметка играта бе подновена.

За Амкар цял мач играха двамата българи Захари Сираков и Георги Пеев, а доскорошният им съотборник в руския клуб бе през цялото първо полувреме на терена за Славия.

Избраниците на Емил Велев започнаха по-активно срещата. Още във 2-ата минута Николай Божов откри резултата след дълго извеждащо подаване на Йордан Юруков - 1:0. Секунди по-късно Георги Пеев нахлу в наказателното поле на Славия, преодоля Богомил Дяков и стреля, но право в ръцете на Стефано Кунчев.

В 10-ата "белите" удвоиха преднината си. Радослав Димитров центрира в наказателното поле на Амкар, където Мартин Кушев стреля с глава, но топката се удари в гредата и се върна отново при него, а при добавката отново с глава опитният нападател наказа бившия си клуб - 2:0.

Още при подновяването на играта руснаците изравниха. Георги Пеев центрира в наказателното поле на Славия, след което Стевица Ристич засече топката с глава и я прати в мрежата на Кунчев - 2:1.

В 33-ата ветеранът Николай Божов с мощен изстрел прати топката във вратата на Нарубин за 3:1.

През второто полувреме руският тим бе по-активен. В 54-ата минута Никита Бурмистров намали на 2:3. В 64-ата Даниел Пеев пропусна да вкара за Славия. Халфът бе изведен отлично от Божов и около точката на дузпата прати топката над вратата на Амкар.

Минута по-късно брат му Георги пробва далечен шут, но топката премина на сантиметри над напречната греда. В 69-ата минута Божов получи пас от Жуниньо отляво, стреля от движение, но право в напречната геда.

Амкар изравни до 3:3 в 79-ата, когато Георги Пеев стреля фронтално срещу вратата на Славия от границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл на Стефано Кунчев.

Пълната драма настъпи в последната минут. Съдията отсъди малко пресилена дузпа за руския тим за нарушение на Мартин Сечков срещу Михальов. 11-метровият наказателен удар вкара Георги Пеев, донасяйки победата с 4:3 на Амкар.

В неделя Славия играе контрола с Криля Советов от 17:00 часа. За руския тим от Самара се състезават бившите играчи на "белите" - вратарят Райс Мболи и защитникът Стив Жозеф-Ренет. /БЛИЦ

СЛАВИЯ - АМКАР (Перм) 3:4
1:0 Николай Божов (2), 2:0 Мартин Кушев (10), 2:1 Стевица Ристич (11), 3:1 Николай Божов (33), 3:2 Никита Бурмистров (54), 3:3 Георги Пеев (79), 3:4 Георги Пеев (90-дузпа)