ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Славия победи Берое с 2:0 в среща от 11-ия кръг на Ефбет лига.

Домакините започнаха вихрено първата част и имаха две добри възможности да се разпишат в рамките на шест минути. Последва ситуация и пред вратата на Славия, при която Стив Фуртадо не успя да преодолее Вуцов.

Славия пропусна чудесна възможност в 27-ата минута, в което вратарят на Берое спаси удар на Емил Стоев. Не така се развиваха неща в продължението на първата част, когато Иван Гошев допусна куриозен гол. Стоев опита центриране по земя, вратар и защита не се разбраха и топката влетя в мрежата за 1:0.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

През втората част нямаше много възможности за гол, но "белите" се възползваха от една от тях в 69-ата минута.
Кемело Нгуена отне топката след грешка на бранител на Берое и от дистанция преодоля Гошев за 2:0.

До края и двата отбора се разминаха с по една добра възможност да отбележат, но не успяха и резултатът се запази. Така Славия е на шесто място в класирането с 18 точки, докато Берое е 10-и с 11.

СЛАВИЯ - БЕРОЕ 2:0
1:0 Емил Стоев (45+1'), 2:0 Кемело Нгуена (69')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3' ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Топката срещна ръката на Стилиян Николов в наказателното поле на Берое, но реферът Георги Гинчев не сметна за нужно да отсъжда наказателен удар или да се допита до ВАР.
6' Още една възможност за Славия! Иван Минчев центрира от фаул, а топката полетя под напречната греда, но вратарят на Берое се справи.
9' Първа опасност за Берое! Стив Траоре излезе очи в очи със Светослав Вуцов, стражът спаси първия път, а при втория отклони топката към гредата. Има и сигнал за засада.
27' Възможност за Славия! Вратарят на Берое не реагира добре при остро центриране, но след това спаси добавката на Емил Стоев.
45+1'  ГООООЛ за Славия! Емил Стоев финтира съперник по лявото крило и опита центриране към далечната греда, но там вратар и отбрана на Берое не се намесиха добре и топката се спря в мрежата за 1:0.
45+2' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част!
69'  ГООООЛ за Славия! Кемело Нгуена се възползва от грешка на бранител на Берое и с удар от дистанция изненада Гошев.
73 Още една прекрасна възможност за домакините! Иван Гошев спаси удар, а секунди след това прозвуча сигнал за засада
84' Шанс за Берое! Серкан Юсеин получи възможност да шутира отблизо, но Людовик Соарес жертва тялото си, за да спре мощното воле на опорния халф.
90' Край на мача.

Славия СофияСЛАВИЯ:  21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 55. Константин Чешмеджиев  (46 37. Венцислав Керчев) , 23. Емил Вичяки, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена , 73. Иван Минчев (75  17. Ерол Дост), 77. Георги Вълчев (90  Христо Попадийн), 88. Тони Тасев (90 19. Мартин Сораков) , 8. Емил Стоев  (64 11. Кристиан Добрев) , 33. Галин Иванов (К)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 22. Дарко Тасевски
Треньор: Златомир Загорчич

БероеБЕРОЕ: 23. Иван Гошев, 3. Димитър Пиргов, 6. Тука, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара (46 7. Лукас Мартинс) , 11. Стив Траоре (75 4. Валентино Пулиезе) , 13. Абел Анисе, 14. Стилиян Николов, 16. Симеон Мечев (К), 17. Спас Георгиев, 19. Калоян Кръстев (75  9. Луизиньо)
Резерви: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 15. Георги Динков, 44. Николай Николаев
Треньор: Николай Киров

Съдия: Георги Гинчев
Стадион: "Александър Шаламанов", Славия
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия