Славия победи Монтана с 2:1 в среща от 21-ия кръг на efbet лига.

Двубоят започна без сериозни опасности с изключение на една в 19-ата минута, при която гостите поискаха дузпа, но реферът подмина ситуацията.

Последният четвърт час на полувремето обаче се превърна в голово шоу, като австралиецът Питър Макрилос на два пъти вкара за Славия и изведе "белите" в резултата, а Николай Минков се разписа за Монтана между двете попадения.

През второто полувреме на терена имаше повече битка, отколкото опасни положения, но Монтана можеше да стигне до точката пет минути преди края. Резервата Законов се измъкна между защитниците на Славия и стреля, но Вуцов беше на мястото си и улови. В края гостите имаха претенции за нарушение в наказателното поле, но Железов отново замълча.

Славия временно се измъкна от зоната на изпадащите и вече е на 10-о място на точка пред Монтана. Припомняме, че столичани и монтанчани играха преди малко повече от седмица за Купата, а "белите" победиха след дузпи.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

СЛАВИЯ - МОНТАНА 2:1
1:0 Питър Макрилос (32), 1:1 Николай Минков (37), 2:1 Питър Макрилос (44)

По-важното от мача по минути:
1' Начало на срещата.
19'  Претенции за дузпа от Монтана! Емил Стоев се хвърли в краката на Александър Башлиев, но игра с топката преди да го фаулира и реферът подмина ситуацията.
32'  ГООООЛ за Славия! Питър Макрилос засече с глава центриране в наказателното поле и откри резултата.
37'  ГООООЛ за Монтана! Николай Минков се възползва от подаване по земя в наказателното поле на Башлиев отдясно, стреля в обратния ъгъл и изравни резултата.
44'  ГООООЛ за Славия! Питър Макрилос отново бележи за "белите", след като достигна до топката на границата на наказателното поле и я прати в далечния ъгъл с фалцов удар.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
66' Радослав Кирилов центрира от свободен удар, но нямаше кой от съотборниците му да засече топката.
77'  Претенции за дузпа от Монтана! Топката обаче срещна не ръката, а главата на защитник на "белите".
85'  Страхотна възможност за Монтана! Законов се измъкна между защитниците на Славия и стреля, но Вуцов беше на мястото си и улови.
90' Нови претенции от щаба на гостите за две падания в наказателното поле на Славия, но реферът пак дава знак играта да продължи.
90+3' Край на мача.

Славия СофияСЛАВИЯ:13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев , 75. Надер Гандри, 55. Андреа Христов, 70. Михаил Александров , 77. Георги Вълчев, 71. Емил Стоев  (89  19. Филип Антовски), 83. Александър Златков (52  17. Ерол Дост), 7. Питър Макрилос , 10. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов (78  9. Калоян Кръстев)
Резерви: 12. Иван Дерменджиев, 23. Емил Виячки, 14. Ивайло Димитров, 29. Петър Вуцов

МонтанаМОНТАНА: 30. Благой Макенджиев, 25. Александър Башлиев, 3. Иван Михов , 24. Давид Кики (80  7. Димитър Законов), 5. Раян Сенхаджи, 33. Стефан Цонков, 4. Радослав Терзиев , 8. Тони Тасев (70  19. Росен Кръстев), 6. Янко Ангелов (57  10. Владимир Айтов), 22. Стефан Каменов, 11. Николай Минков
Резерви: 12. Петър Петров, 26. Стоян Предев, 13. Йордан Йорданов, 17. Адам Буджамаа

Стадион: "Славия", София
Съдия: Валентин Железов