Славия победи с 4:1 Спортист Своге в последната си приятелска среща по време на лятната подготовка, записвайки 5 успеха от 5 контроли.

Преди началото на срещата, играна на стадион "Александър Шаламанов", отборът бе представен пред феновете. Славия започна първенството с гостуване на Крумовград на 19 юли от 21:00 часа.

Резултатът беше открит в 40-ата минута след удар с глава на Владимир Николов и асистенция на Иван Минчев.

След почивката в игра влезе изцяло нов състав на “белите”. В 74-ата минута Венцислав Керчев покачи резултата на 2:0, а само три минути след това Тони Тасев се разписа за 3:0.

Васил Казълджиев реализира четвъртия гол във вратата на Спортист в 88-ата минута, а Александър Бастунов от дузпа вкара почетното попадение за гостите секунди преди последния съдийски сигнал на срещата.

Преди началото на двубоя беше официалното представяне на отбора за новия шапионат, състоящ се от 25 футболисти.

“Белите” записаха победи във всичките си пет проверки преди старта на първенството в Първа лига. В дебютния кръг от новата кампания отборът, воден от Златомир Загорчич, ще гостува на Крумовград. Срещата е на 19 юли (петък) от 21:00 часа.

Състав на Славия: Николай Кръстев, Ертан Томбак, Виктор Генев, Мартин Георгиев, Куентин Зеедорф, Кристиян Стоянов, Иван Минчев, Владимир Николов, Денислав Александров, Кристиян Балов, Цветелин Чунчуков (като резерви влязоха Горги Петков, Велко Йиленкович, Венцислав Керчев, Карл Фабиен, Емил Стоев, Емил Мартинов, Чунг Нгуен До, Галин Иванов, Тони Тасев, Роберто Райчев, Мартин Сораков, Васил Казълджиев, Любомир Костов)

Следете с БЛИЦ СПОРТ: Лятна подготовка 2023