Славия победи Пирин (Гоце Делчев) с 2:0 в контрола, играна в Банско. И двата гола заби новото попълнение Фернандо да Силва. Бразилецът се разписа в 31-ата и в 46-ата минута. Славия доминираше в срещата и резултатът можеше да бъде по-голям, но фрапиращи пропуски направиха Христо Янев и Атанас Курдов.

Куриозното е, че през зимата последната контрола между двата отбора бе прекратена, след като треньорът на неврокопчани Тенчо Тенев извади отбора. Последваха куп скандали и обвинения между двете ръководства, а Тенчо бе глобен от БФС с впечатляващите 10 000 лева.

Интересното е, че за Пирин се събират три контроли за три дни. Вчера беше спарингът с Черно море (1:1), днес този със Славия, а в четвъртък от 20:00 часа тимът ще гостува в гръцкия град Ксанти на едноименния отбор.