Славия спечели с 1:0 контролата срещу румънския Астра (Плоещ). Победата беше първа на лагера на “белите“ в турския курорт Лара. Попадението вкара Николай Божов през първото полувреме.

Съдиите на двубоя вбесиха лагера на Славия с отсъжданията си, а президентът Венцеслав Стефанов на няколко пъти отправи критики към тях от трибуните.

През второто полувреме реферите отмениха гол на Влади Златинов след атрактивно изпълнение с плонж с глава.

Последната контрола на Славия в Турция предстои на 16 февруари, а съперник ще е Металург (Донецк). "Белите" трябва да се приберат в София на 17 февруари, но ще изчакат и решението на БФС кога ще се проведе първия кръг от пролетния полусезон.

При отлагане на мачовете за началото на март, Славия може да потърси лагер за поне още седмица, предвид лошите условия в София.