Хебър завърши 1:1 със Славия като домакин на стадиона на "белите" в "Овча Купел" от третия кръг на efbet Лига, тъй като не успя да ги посрещне в Пазарджик заради лошото състояние на терена на "Георги Бенковски". Виктор Генев (5) даде ранен аванс на столичани, а "гробарите" изравниха след почивката чрез Набил Макни (49).

Звездата на Хебър Пазарджик Атанас Кабов записа своя мач номер 100 в родния елит. Ръководството на клуба му подари специална фланелка на тима с номер 100. Освен за Хебър, в България Кабов е играл още за тимовете на Левски, Ботев Враца, Царско село, Витоша Бистрица, Славия и Септември София.

Славия започна силно и доминираше през първата част. Играчите на Златимир Загорчич наложиха сериозен натиск пред вратата на Петър Дебърлиев и поведоха още в 5-ата минута, когато Виктор Генев намери мрежата и даде аванс на "белите". Опитният футболист се разписа с глава след центриране от корнер. Малко след това Велко Йеленкович можеше да удвои с воле отблизо, но вратарят на Хебър спаси майсторски. В 25-ата минута и Чунчуков пропусна изгодна възможност за попадение, а до края на първата част нямаше повече голове.

След почивката Хебър натисна и успя да изравни в 49-ата минута, когато Набил Макни посрещна центриране отляво с глава и въпреки плонжа на Светослав Вуцов вкара за 1:1. Това беше втори гол за тунизийския национал от началото на сезона в efbet Лига. След него "белите" взеха отново инициативата и търсеха победата, но пропуски пред вратата на Дебърлиев направиха Виктор Генев, Чунг До и Ертан Томбак.

В крайна сметка нито един от двата тима не стигна до ново гол и те останаха без победа от началото на сезона, записвайки обаче първа точка в актива си.

ХЕБЪР - СЛАВИЯ 1:1
0:1 Виктор Генев (5), 1:1 Набил Макни (49)

По-интересното по минути
1 – Начало на мача.
ГОЛ! 1:0 за Славия още при първия удар на "белите" към вратата на Хебър. Иван Минчев центрира от ъглов удар, а Виктор Генев засече точно с глава, изпращайки топката във вратата на Петър Дебърлиев.
7 -
Велко Йеленкович можеше да удвои с воле отблизо, но вратарят на Хебър спаси майсторски.
9 - Принудителна смяна в състава на Хебър. Олексей Збун се появи в игра на мястото на Георги Търтов.
25 - Цветелин Чунчуков имаше страхотна възможност за гол, след като получи на отлична позиция от Карл Фабиен, но само от няколко метра прати топката точно в Петър Дебърлиев.
29 - Кратка пауза, за да могат футболистите на двата отбора да пият вода и да се освежат.
45 - Мартин Михайлов засече центриране. Изстрелът му бе уловен без проблеми от Светослав Вуцов.
45+2 - Край на първата част!
...................................................................
46 - Начало второто полувреме.
49 - ГОООЛ за Хебър! Атанас Кабов отправи хубаво подаване към Набил Макни в пеналтерията и той с глава изравни за 1:1.
55 - След корнер и разбъркване в наказателното поле, кълбото достигна до Калоян Пехливанов, а точно преди той да прати топката в мрежата бранител на Славия се намеси.
65 - Виктор Генев бе близо до второто си попадение в мача. След центриране на Ертан Томбак той изскочи от дълбочина, но ударът му не намери целта.
73 - Вратарят на Хебър Петър Дебърлиев изби в корнер опасен удар на Чунг До.
86 - Ертан Томбак отправи силен удар и Дебърлиев хвана топката.
90+5 - Край на мача! Хебър и Славия завършиха 1:1 в София и спечелиха първа точка всеки за сезона.

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 98. Георги Търтов (97. Олексий Збун ), 23. Калоян Пехливанов , 55. Мартин Михайлов, 44. Николай Николаев, 20. Милен Гамаков, 15. Уилям Фонкеу, 10. Атанас Кабов (8721. Божидар Пенчев), 77. Октай Хамдиев (7629. Шейх Диаманка), 8. Кристиан Андонов (4611. Калоян Кръстев ), 70. Набил Макни
Резерви: 97. Марсио, 18. Радослав Терзиев, 2. Иван Дишков, 24. Енцо Ел Фатахи, 7. Олексий Збун, 21. Божидар Пенчев, 19. Георги Стайков, 11. Калоян Кръстев, 29. Шейх Диаманка
Старши треньор: Веселин Великов

Славия:  21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 5. Велко Йеленкович, 4. Виктор Генев  , 37. Венцислав Керчев, 19. Чунг Нгуен До, 73. Иван Минчев  (846. Мартин Георгиев), 33. Галин Иванов (К) (759. Мартин Сораков), 11. Карл Фабиен (6018. Кристиян Балов), 7. Денислав Александров (7414. Роберто Райчев), 23.Цветелин Чунчуков (6010. Владимир Николов)
Резерви: 12. Николай Кръстев, 10. Владимир Николов, 77. Емил Стоев, 22. Куентин Зеедорф, 9. Мартин Сораков, 6. Мартин Георгиев, 14. Роберто Райчев, 18. Кристиян Балов, 17. Васил Казълджиев
Старши треньор: Златомир Загорчич

Стадион: "Александър Шаламанов", София
Съдия: Драгомир Драганов

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР