Славия сложи край на черната си серия и записа победа в родното първенство. "Белите" на Александър Тарханов надвиха с 2:1 като гост Ботев (враца) в отложен мач от 12-ия кръг.

Радослав Кирилов и Димитър Рангелов бяха точни за гостите от София, докато за Ботев се разписа Керчев.

Двубоят на калния терен във Враца бе отворен и с положения и пред двете врати. По-концентрирани обаче бяха играчите на Славия. Те откриха резултата в 40-ата минута, когато  Даниел Генов пресече центриране  от корнер, но топката се озова в краката на Радослав Кирилов, който с мощен изстрел изпрати кълбото във вратата.

Веднага след почивката гостите получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на Златински. Опитният Димитър Рангелов бе точен от бялата точка и направи резултата 2:0. Играчите на Тони Здравков отвърнаха бързо и в 65-ата минута Керчев с хубав удар простреля младия Светослав Вуцов.

До края на мача обаче Славия успя да удържи аванса си и да си тръгне с три точки. В класирането "белите" се отлепиха от последното място и вече имат 12 точки. Последният Етър е с 10. Ботев (Враца) пък има 15 в актива си и е на 9-а позиция.

efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Ботев Враца - Славия 1:2
0:1 Радослав Кирилов (40), 0:2 Димитър Рангелов (51-дузпа), 1:2 Венцислав Керчев (65)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
6- Петър Атанасов изведе Том, който стреля, но младият страж на Славия Светослав Вуцов опази вратата си
21- Емил Стоев напредна в наказателното поле и точно преди да застане очи в очи с Костов, Димитър Буров се намеси и изби
40- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Даниел Генов засече центрирането на "белите" от корнер, но топката се озова в краката на Радослав Кирилов, който с мощен изстрел изпрати кълбото във вратата
45- Край на първото полувреме
__________________
46- Начало на второто полувреме
50- Дузпа за Славия! Христо Златински извърши нарушение в наказателното поле и съдията Гидженов посочи бялата точка!
51- ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! Димитър Рангелов бележи от бялата точка
65- ГОЛ ЗА БОТЕВ ВРАЦА! Венцислав Керчев с фантастичен удар връща интригата в двубоя
90- Край на мача

Botev VratsaБотев Враца: 33. Красимир Костов, 81. Атанас Зехиров, 37. Венцислав Керчев, 6. Даниел Гаджев, 9. Даниел Генов, 14. Димитър Буров (46-23. Владислав Узунов), 18. Илия Миланов, 77. Мартин Костадинов, 10. Петър Атанасов (63-94. Юлиан Ненов), 88. Том, 28. Христо Златински
Резерви: 34. Дар Королев, 30. Валери Домовчийски, 5. Васил Добрев, 23. Владислав Узунов, 19. Ивайло Михайлов, 8. Педро Лагоа, 94. Юлиан Ненов
Треньор: Антони Здравков

Славия: 13. Светослав Вуцов, 4. Петър Патев, 55. Андреа Христов, 38. Милен Гамаков, 19. Филип Антовски, 10. Янис Карабельов, 77. Георги Вълчев, 20. Филип Кръстев (67-73. Венцислав Бенгюзов), 71. Емил Стоев, 11. Радослав Кирилов, 8. Димитър Рангелов
Резерви: 1. Георги Петков, 93. Атанас Кабов, 73. Венцислав Бенгюзов, 22. Дарко Тасевски, 70. Драгош Фирцулеску, 3. Ертан Томбак, 9. Калоян Кръстев
Треньор: Александър Тарханов

Легенда:  - гол;  - автогол;  - жълт картон;  - втори жълт картон;  - червен картон;  - смяна;  - опасно положение