Прогнозите на Рени Камберова и Пламен Младенов за резултата от мача в играта Букмейкър БЛИЦ - ТУК!

Славия спечели с 3:1 домакинството си на Хебър в мач от 29-ия кръг на Еfbet Лига - предпоследен от редовния сезон. След успеха "белите" се изкачиха на десетото място с 33 точки. Тимът на Златомир Загорчич изпревари Берое (32 точки) и Хебър (30 т.).

Славия беше в лоша серия след три загуби и едно равенство в последните си 4 срещи, но тази вечер играчите в бяло надиграха възпитаниците на Любослав Пенев и заслужено ликуваха. Победата дойде след голове на българи - Иван Минчев, Мартин Георгиев и Мартин Сораков. За гостите от Пазарджик се разписа Олексий Збун.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Вратарят на Славия Светослав Вуцов беше награден със специална фланелка с номер 100 за стотния си мач за "белите" в елита.

Първата интересна ситуация беше в третата минута. Тогава Иван Минчев центрира от пряк свободен удар, Виктор Генев свали с глава, топката премина покрай Петър Дебърлиев, който не успя да улови, и стигна до Галин Иванов. Капитанът на “белите” засече от близо и вкара за 1:0, но попадението бе отменено заради засада на Генев.

Няколко секунди по-късно Ертан Томбак получи отдясно и стреля опасно, но след рикошет кълбото излезе в корнер. Ударното начало на “белите” даде резултат в 10-ата минута. При поредната атака на Славия Томбак получи отдясно и центрира добре по земя към наказателното поле. Точно пред границата на вратарското поле Иван Минчев овладя и стреля, вкарвайки за 1:0.

Tри минути по-късно отново Минчев стреля от дистанция, но Дебърлиев показа рефлекс и спаси. В 15-ата минута грешка в защитата на столичани позволи на Диаманка да отнеме и да излезе на удобна позиция. Нападателят обаче шутира неточно.

След вихрените начални минути последваха по-спокойни такива, в които и нарушенията накъсваха играта. В 43-ата минута след центриране от фал Стефан Цонков засече с глава и вкара изравнително попадение. Веднага обаче бе вдигнат флаг за засада и голът бе отменен. След преразглеждане на ВАР решението се потвърди, въпреки че Владимир Николов отклонява топката с глава преди Цонков да я засече.

В последната атака за първото полувреме Николов се размина с гол, след като успя да засече с глава центриране на Галин Иванов. Топката обаче премина на сантиметри от страничния стълб.

Второто полувреме стартира по-спокойно отколкото първото. В 54-ата минута дойде и първият точен изстрел за гостите, когато Николас Пенев опита късмета си от пряк свободен удар, но Вуцов безпроблемно улови.

В 60-ата минута Славия сякаш сложи точка на спора. След центриране от ъглов удар топката бе свалена на далечната греда от играч на “белите”. Защитниците на Хебър не се ориентираха добре и никой не успя да изчисти, а Мартин Георгиев се оказа най-съобразителен и нанесе удар, с който да вкара за 2:0.

Четири минути по-късно обаче Хебър се завърна в мача. Мартин Михайлов центрира отдясно и въпреки че в наказателното поле на Славия имаше повече защитници на “белите”, никой не покриваше Олексий Збун, който атрактивно от въздуха директно от воле засече и реализира за 2:1.

В 74-ата минута Славия поведе с 3:1. След единоборство в средата на терена Роберто Райчев пусна много добро извеждащо подаване към Мартин Сораков, който остана сам срещу Дебърлиев. Младежкият национал се разписа с удар по земята и оформи крайното 3:1.

СЛАВИЯ - ХЕБЪР 3:1
1:0 Иван Минчев (10), 2:0 Мартин Георгиев (60), 2:1 Oлексий Збун (65), 3:1 Мартин Сораков (75)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
3  OTMEНЕН ГОЛ! Галин Иванов се разписа, след като Виктор Генев му свали с глава центрираната от Иван Минчев топка. Защитникът на "белите" обаче беше в засада и попадението веднага беше отменено.
10  ГОЛ! 1:0 за Славия. Ертан Томбак проби отдясно и почти от аутлинията пусна пас по земя към свободния Иван Минчев. Техничарят не сгреши и отблизо успя да преодолее Петър Дебърлиев, давайки преднина на домакините.
15 - Удар на Шейх Диаманка, топката прелетя встрани от вратата на Светослав Вуцов.
33 - Шанс за Славия. Галин Иванов бе изведен отлично с дълъг пас. Капитанът пое топката в наказателното поле и опита подаване към Владимир Николов, който обаче бе спрян от противников защитник преди да нанесе изстрел. След това и Петър Дебърлиев трябваше да излезе далеч напред, за да избие от краката на футболист в бяло.
43   ОТМЕНЕН ГОЛ! Николас Пенев центрира отляво, в наказателното поле на Славия топката докосна главата на Владимир Николов и стигна на далечната греда до Стефан Цонков, който отблизо реализира с глава. Първоначално попадението бе отменено, а след проверка на ВАР решението на Ивайло Стоянов беше потвърдено. Оказа се, че Цонков е бил в положение на засада.
45+2 - Край на първото полувреме.
---------
46 - Начало на второто полувреме.
60  ГОЛ! 2:0 за Славия! Галин Иванов свали топката към Мартин Георгиев при центриране от корнер, младият защитник бе оставен сам и се разписа с десния крак.
65
 ГОЛ! Хебър намали изоставането - 2:1. Мартин Михайлов се включи по десния фланг, центрира към Олексий Збун, който преди секунди влезе като резерва и успя технично да реализира.
75
 ГОЛ! 3:1 за домакините. Роберто Райчев пусна отличен пас към Мартин Сораков, който напредна и преодоля Петър Дебърлиев с удар по земя в далечния ъгъл.
90 - Добавеното време е 4 минути.
90+4 - Край на мача. Славия победи Хебър с 3:1.

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов – 3. Ертан Томбак, 6. Мартин Георгиев , 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев, 27. Емил Мартинов, 73. Иван Минчев  (66  93.Исак Соле), 19. Чунг Нгуен До (57  17.Ерол Дост), 33. Галин Иванов (к) (66  14.Роберто Райчев), 22. Куентин Зеедорф (38  9.Mартин Сораков ), 10. Владимир Николов
Резерви: 12. Николай Кръстев, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Рачев, 17. Ерол Дост, 20. Николай Христов, 55. Ивайло Марков, 93. Исак Соле, 98. Георги Търтов, 9. Мартин Сораков
Треньор: Златомир Загорчич

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к) – 24. Лазар Марин, 33. Стефан Цонков, 21. Божидар Пенчев , 75. Йоан Н`Зи, 5. Мартин Михайлов, 10. Ангел Бастунов (83  8.Красиан Колев), 7. Георги Вълчев (61  77.Oктай Хамдиев), 9. Николас Пенев (63  14.Олексий Збун ) , 17. Марк-Емилио Папазов, 29. Шейх Диаманка (61  99.Георги Каракашев)
Резерви: 32. Боян Загорски, 8. Красиан Колев, 11. Атанас Кабов, 13. Архан Исуф, 14. Олексий Збун, 18. Иван Дишков, 77. Октай Хамдиев, 84. Стилиян Тисовски, 99. Георги Каракашев
Треньор: Любослав Пенев

София, стадион "Александър Шаламанов"
Съдия: Ивайло Стоянов
ВАР: Волен Чинков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР