Славия срази носителя на Купата на България Ботев Пловдив с 3:1 на стадион „Александър Шаламанов“ в мач от четвъртия плейофен кръг във втората четворка в efbet Лига и замечта за бараж, който дава шанс за спечелване на евроквота. Тони Тасев (5), Венцислав Керчев (22) и Владимир Николов (78) е разписаха за "белите", които от 40-ата минута бяха с човек по-малко заради директен червен картон на Георги Търтов. Мартин Секулич (30) се разписа за "канарчетата".

Преди началото на двубоя футболистът на Славия Ерол Дост получи специална фланелка с номер "100" по случай точно толкова изиграни мачове за столичани от капитана на „белите“ Галин Иванов.

Двата тима вкараха общо три гола през първата част, като домакините бяха по-активни в началото и поведоха още в 5-ата минута, когато Денислав Александров отне топката на центъра и тръгна на пробив отдясно в половината на Ботев, след което подаде към капитана Иван Минчев. Той пък с едно докосване намери Тони Тасев отляво в пеналтерията, а голмайсторът на „белите“ не се забави и с левия крак се разписа за 1:0. Две минути след това вратарят на гостите Даниел Кайзер сбърка, като изрита по доста нескопосан начин топката и я прати право в Иван Минчев. Последва хубав изстрел на капитана на Славия от около 20 метра, но този път стражът спаси, а след това отрази и добавката на Минчев в корнер.

В 22-ата минута Тони Тасев отигра късо за Иван Минчев след корнер, а капитанът на „белите“ центрира отлично с левия крак отляво на наказателното поле към далечната греда, където защитата на Ботев изпусна Венцислав Керчев, който с глава матира Кайзер за 2:0. Седем минути по-късно гостите получиха дузпа за нарушение на Денислав Александров срещу Кристиан Нвачукву. Мартин Секулич изпълни от бялата точка и нацели страничната греда, но след рикошет в тялото на Мартин Георгиев не сгреши при добавката за 2:1. Десет минути след това домакините останаха в намален състав, след като Георги Търтов получи директен червен картон за нарушение срещу Нвачукву, а Загорчич извърши смяна и пусна Ерол Дост на мястото на Кристиян Стоянов.

След почивката в 56-ата минута гол на Виктор Генев за Славия срещу бившия му тим не бе зачетен заради засада при центрирането от Иван Минчев, а 20 минути по-късно гредата спаси домакините след мощен удар на появилия се като резерва Константинос Балоянис. Само две минути по-късно "белите“ разиграха отлично по десния фланг, като Емил Стоев комбинира с Владимир Николов, който влезе на рейд в наказателното поле между трима играчи на Ботев, а след това преодоля Кайзер за 3:1.

В 83-ата минута гредата отново се оказа верен помощник на домакините след центриране на Ехидже Укаку и рикошет в крака на Венцислав Керчев. До края повече попадения не паднаха и домакините се поздравиха с трите точки.

След успеха си „белите“ събраха 43 точки на четвъртото място в групата, на две зад Арда и на три зад ЦСКА 1948, който за момента заема първата позиция, която дава право на участие в бараж. Ботев Пловдив не играе за нищо, освен за честта си до края на сезона след спечелването на Купата на България, и се намира на второ място с 45 точки. В оставащите два кръга Славия гостува на Арда в Кърджали и посреща ЦСКА 1948, докато за Ботев предстоят гостуване на „червените“ и домакинство срещу кърджалийци.

СЛАВИЯ - БОТЕВ ПЛОВДИВ 3:1
1:0 Тони Тасев (5), 2:0 Венцислав Керчев (22), 2:1 Мартин Секулич (30), 3:1 Владимир Николов (78)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на двубоя.
5 - ГОООЛ за Славия! Лъчезар Балтанов и Антонио Перера не се разбраха в средата на терена и се стигна до бърза контраатака за "белите", Денислав Александров пусна към Иван Минчев, който чукна за Тони Тасев, а той от добра позиция вкара за 1:0.
7 -  Матвей Игонен сгреши при изнасянето на топката, като тя бе отнета от Иван Минчев, който нанесе удар от около 20 метра, който бе избит от естонския вратар. Минчев достигна пръв до топката и шутира от малък ъгъл, а Игонен изби в корнер, от който не последва опасност.
22 -   ГОООЛ за Славия! След заучено положение при корнер Тони Тасев пусна към Иван Минчев, а той предостави великолепно центриране и качи топката на главата на Венцислав Керчев, който от близка дистанция се разписа за 2:0.
29 - ДУЗПА за Ботев Пд! Денислав Александров спъна Кристиан Нвачукву и съдията посочи бялата точка.
30 -  ГОООЛ за Ботев Пд! Мартин Секулич уцели десния страничен стълб след изпълнената дузпа. Топката обаче се отклони в тялото на Мартин Георгиев и Секулич от близка дистанция направи добавка за 2:1.
40 - Славия остана с човек по-малко на терена, след като десният бек Георги Търтов влезе остро в краката на Нвачукву и след намеса на ВАР получи директен червен картон.
41 - Златомир Загорчич направи смяна още преди почивката, като вдясно на отбраната влезе Ерол Дост, който замени Кристиян Стоянов.
45+3 - Край на първата част!
.............................................................
46 - Начало на второто полувреме.
49 - Владимир Николов направи добър рейд отдясно и навлезе към наказателното поле, откъдето нанесе удар от малък ъгъл, който премина встрани от вратата на Ботев Пд.
56 - Иван Минчев центрира за Виктор Генев, който с глава прати топката в мрежата на бившия си отбор, но голът за домакините не бе зачетен заради вдигнат флаг за засада, потвърдена след това и от ВАР.
68 - Капитанът на Славия Галин Иванов се появи в игра от резервната скамейка и веднага се насочи да изпълни пряк свободен удар и още с първото си докосване до топката бе близо до гола, но вратарят Даниел Кайзер изби в корнер.
76 - ГРЕДА за Ботев Пд! Появилият се от пейката Константинос Балоянис шутира от далечна дистанция, но за негово съжаление топката удари десния страничен стълб.
78 - ГОООЛ за Славия! Защитата на Ботев Пловдив заспа и остави на Владимир Николов да премине на слалом през няколко човека, а след това елегантно да реализира за 3:1.
83 - ГРЕДА за Ботев Пд! Ехидже Укаку проби отдясно и центрира, като топката се отклони в крака на Венцислав Керчев и срещна левия страничен стълб.
90+3 - Край на мача! Славия срази Ботев Пловдив с 3:1 и замечта за бараж за Европа.

Славия: 21. Светослав Вуцов – 98. Георги Търтов , 6. Мартин Георгиев, 4. Виктор Генев, 37. Венцислав Керчев  – 93. Исак Соле, 71. Кристиян Стоянов (4317. Ерол Дост ), 73. Иван Минчев (К) (6727. Емил Мартинов) – 7. Денислав Александров  (688. Емил Стоев), 10. Владимир Николов   (90+29. Мартин Сораков), 88. Тони Тасев  (6833. Галин Иванов)
Резерви: 12. Николай Кръстев – 8. Емил Стоев, 9. Мартин Сораков, 11. Кристиан Добрев, 14. Роберто Райчев, 17. Ерол Дост, 27. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов, 55. Ивайло Марков
Треньор: Златомир Загорчич

Ботев Пловдив: 22. Даниел Кайзер – 4. Ехидже Укаку, 42. Ивайло Видев, 79. Атанас Чернев  (833. Джон Емануел), 18. Димитър Папазов - 20. Антонио Перера, 28. Янис Карабельов (8329. Нехемие Кинтунту), 30. Лъчезар Балтанов (К) (5438. Консантинос Балоянис ) - 14. Фаустас Степонавичюс (55' - 31. Уме Емануел), 9. Мартин Секулич , 40. Кристиан Нвачукву
Резерви: 32. Матвей Игонен – 3. Джон Емануел, 10. Ивелин Попов, 17. Николай Минков, 29. Нехемие Кинтунту, 31. Уме Емануел, 38. Консантинос Балоянис, 43. Мирослав Георгиев, 46. Емил Найденов
Треньор: Душан Керкез

Стадион: "Александър Шаламанов", София
Съдия: Георги Давидов
ВАР: Петър Кузев

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,  - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР