ПОТОПЕТЕ СЕ В СВЕТА НА СТАТИСТИКАТА - ТУК!

Славия посреща “Левски” в столичното дерби на 15-тия кръг на “А” група. Двубоят е днес от 14:00 часа на стадион “Славия” в квартал “Овча купел”. “Белите” са с нов треньор – Велислав Вуцов, който веднага записа гръмка победа – 3:0 срещу “Ботев” (Пловдив) за Купата на България. Дали възходът ще продължи и срещу “сините”, ще разберем днес.

Славия е в кошмарна серия срещу тима от “Герена”. Последната победа на “белите” е от 8 март 2003 година с 2:1 на стадион “Георги Аспарухов”. Георги Чиликов откри резултата, но Кирил Джоров изравни още до почивката. Преди това Чиликов изпусна дузпа. Две минути преди края на двубоя Георги Владимиров донесе трите точки на “белите”, които се оказаха последни за следващите десет години. В края на мача през 2003-та Георги Петков налетя да бие Владимиров, а съдията изгони с червени картони Георги Марков и Станислав Генчев. Загубата коства поста на треньора на “Левски” Славолюб Муслин. На същия ден – 8 март, ЦСКА направи 1:1 като гост на Рилски спортист в Самоков. “Червените” обаче увеличават преднината си на върха на 8 точки и впоследствие стават без проблем шампиони с треньор Стойчо Младенов.

Серията на Славия без победа срещу “Левски”
08.03.2003, “Левски” – Славия 1:2 – последна победа на Славия

24.10.2003, Славия – Левски 1:2
16.04.2004, Левски – Славия 1:0
06.08.2004, Левски – Славия 3:0
26.02.2005, Славия – Левски 0:2
28.10.2006, Левски – Славия 5:0
06.05.2006, Славия – Левски 2:2
01.10.2006, Левски – Славия 2:0