ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Славия победи Септември с 1:0 в двубой от 13-ия кръг на Efbet лига.

Гостите първи имаха възможност да стрелят опасно към вратата на съперника, но Кабов пропусна от добра позиция в третата минута.

Десет по-късно Славия поведе след грешка на отбраната на Септември и удар отблизо на Тони Тасев (1:0). Голмайсторът за "белите" можеше да стане герой минута по-късно, но стреля покрай вратата.

До края на полувремето Асен Чандъров пропусна две ситуации пред вратата на Славия, а Ахмедов една пред тази на Септември.

Winbet - победата е емоция! (18+)

Домакините започнаха по-уверено втората част и Кристиян Стоянов опита да стреля към вратата на Септември, но ударът му бе блокиран.

Постепенно темпото на игра спадна и головите положения намаляха. Венцислав Керчев се озова в добра позиция в 71-ата минута, но стреля неточно с глава. Десет минути по-късно и Виячки пропусна чудесна възможност пред вратата на гостите.

Септември пропусна най-добрата си ситуация през втората част в продължението на двубоя, но Мартин Ачков стреля покрай гредата.

Славия заема шестата позиция в таблицата с 21 точки, докато Септември е на 14-о място с 9.

СЛАВИЯ - СЕПТЕМВРИ 1:0
1:0 Тони Тасев (13')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
3'  Първа опасност в мача! Атанас Кабов бе изведен в добра позиция пред вратата на Славия, и стреля, но покрай гредата.
13' ГОООЛ за Славия! Отбраната на Септември пропусна центриране отдясно, а топката попадна у непокрития Тони Тасев, който се разписа отблизо за 1:0.
14'  Нова възможност за Тони Тасев, изведен  сам срещу Шейтанов, стреля, но топката премина покрай вратата.
23'  Асен Чандъров с глава отклони центриране от пряк свободен удар, при който обаче топката не намери очертанията на вратата.
28'  Центриране на Ертан Томбак в наказателното поле на Септември, Ахмед Ахмедов стреля с глава, но неточно.
31  Центриране на Кабов отдясно стигна с голяма доза късмет до Чандъров, който стреля без забавяне, но стражът на "белите" изби удара под гредата.
45+2' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
46' Удар на Кристиян Стоянов от границите на наказателното поле е блокиран от защитник на Септември
72' Центриране от фаул намери Венци Керчев в наказателното поле, той стреля с глава, но неточно.
82' Емил Виячки бе намерен на далечната греда, но не успя да удвои аванса на домакините.
90+1' Какъв шанс за Септември! Мартин Ачков се озова в добра позиция, но стреля покрай вратата.
90+3' Край на мача!

Славия СофияСЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн  (85' 4. Людовик Соарес) , 17. Ерол Дост, 77. Георги Вълчев  (85' 93. Кемело Нгуена) , 71. Кристиян Стоянов (к) (69' 73. Иван Минчев) , 11. Кристиан Добрев (69 8. Емил Стоев) , 88. Тони Тасев, 3. Ертан Томбак , 9. Ахмед Ахмедов
Резерви: 12. Николай Кръстев, 22. Дарко Тасевски, 55. Константин Чешмеджиев,
Старши треньор: Златомир Загорчич

Септември СофияСЕПТЕМВРИ: 21. Димитър Шейтанов, 10. Асен Чандъров (к), 7. Айкут Рамадан  (75  19. Реди Каса), 8. Александър Тодоров , 4. Иван Арсов, 5. Асен Георгиев  (75 11. Мартин Ачков) , 6. Атанас Кабов, 9. Димитър Костадинов (59' 20. Мартин Петков), 16. Кристиян Пешов (45 17. Радослав Живков), 14. Мартин Стоянов, 13. Мартин Николов
Резерви: 1. Иван Василев, 26. Илия Миланов, 23. Йоан Гаврилов, , ов, ,
Старши треньор: Славко Матич

Стадион: "Александър Шаламанов"
Съдия: Красен Георгиев
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия