Децата на Славия, родени 202 г., достигнаха до финала в турнира от детската Шампионска лига на Лукойл в Белград (Сърбия). В равностоен мач за първото място младите "бели" надежди загубиха от ОФК Београд с 0:1.

В груповата фаза отборът, воден от Мариан Стоянов, победи италианския Фиорентина с 1:0 и загуби с 0:2 от ОФК Белград, заемайки второто място в класирането в групата. На полуфиналите славистите победиха драматично с 4:2 след изпълнение на дузпи сръбския Чукарички, а в редовното време (две полувремена по 25 минути) отборите завършиха наравно 0:0.

Преди една седмица същите деца станаха шампиони на София. След 9 изиграни кръга във втората фаза на група "А" "белите" завършиха с осем победи, едно равенство и нито една загуба. Активът им е 25 точки, при голова разлика 28:2.