Славия победи Локомотив (Пловдив) с 1:0 като гост в двубой от 5-ия кръг на Еfbet лига. "Смърфовете" все още нямат победа в първите си четири мача от шампионата, докато "белите" вече са в топ 3.

Двубоят започна с по една възможност за двата тима, но Радослав Кирилов и Лукас Салинас се разминаха с гола. Славия поведе с попадение на Седрик Соарес в 18-ата минута (1:0), макар при попадението му да останаха съмнения за фаул срещу Милош Петрович. Ситуацията беше преглеждана няколко минути, а видео асистент реферите не видяха нищо нередно и признаха гола.

До края на полувремето нямаше значими чисти ситуации за отбелязване на гол и резултатът се запази.

Winbet - на един клик разстояниe! (18+)

Втората част започна нервно и поредица от нарушения, които накъсаха играта. Домакините постепенно се ориентираха и създадоха няколко опасни атаки, но не бяха достатъчно прецизни в завършващата фаза. Славия можеше да реши всичко с втори гол четвърт час преди края, но Макрилос не уцели вратата.

До края резултатът не се промени и Славия спечели третия си мач от началото на сезона, докато Локомотив не е вкарвал гол в също толкова двубои.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - СЛАВИЯ 0:1
0:1 Людовик Соарес (18')

По-важното от мача по минути:

1' Начало на срещата.
7' Първа възможност за гол в мача! Радослав Кирилов засече центриране на Ертан Томбак, но стреля покрай вратата.
15' Шанс и за Локо (Пд)! Салинас стреля от дистанция, но Вуцов плонжира и спаси вратата си.
18'  ГОООЛ за Славия! Седрик Соарес намери Питър Макрилос в наказателното поле, но се намеси Милош Петрович. Топката обаче стигна до Людовик Соарес, чийто удар изненада Илко Пиргов. Попадението беше преглеждано от ВАР близо три минути заради съмнение за фаул, но все пак беше признато.
37' Милош Петрович засече центриране на Парвиз Умарбаев след свободен удар, но неточно
41' Гостите организираха нова хубава контраатака, но Питър Макрилос изпрати топката над вратата на Пиргов с глава
45' Край на първата част.

46' Начало на второто полувреме.
55'  Играта се поизнерви и накъса. Реферът показа няколко жълти картона.
60' Първа възможност за второто полувреме. Георги Минчев стреля към вратата на Славия, но Вуцов се справи.
66'  Продължават нервите и грубите нарушения.
69' Още един шанс за Локо! Карагерен опита да изненада Вуцов, но вратарят отново беше на поста си.
74' Страхотна възможност и за "белите"! Макрилос стреля, но покрай вратата.
78' Пореден опит на Локомотив за опасен удар към вратата, но Лукас Салинас стреля високо над напречния стълб.
90+4' Край на мача.

Лок. ПловдивЛОКО (ПД):  1. Илко Пиргов  - 4. Кристиан Гомис (45' 25. Артур Крачун) , 20. Милош Петрович , 2. Олексий Биков, 34. Петър Витанов (90 61. Венсан Марсел) , 39. Париз Умарбаев, 11. Конър Руан (45  7. Шакил Сно), 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас (82 28. Айвън Ангелов) , 14. Димитър Илиев (к) , 10. Георги Минчев
Резерви: 71. Лукас Рейдър, 44. Николай Николаев, 6. Емил Янчев

Славия СофияСЛАВИЯ:  21. Светослав Вуцов - 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки , 55. Андреа Христов (к), 4. Людовик Соарес   (27'  88. Тони Тасев), 77. Георги Вълчев, 17. Ерол Дост, 7. Питър Макрилос, 10. Радослав Кирилов (91 18. Димитър Стоянов) , 71. Емил Стоев  (84  5. Мартин Атанасов) , 9. Калоян Кръстев (91
Резерви: 1. Георги Петков , 22. Дарко Тасевски, 19. Тони Иванов, 73. Мартин Сораков

Стадион: "Локомотив", Пловдив
Съдия: Георги Давидов
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия