Созопол подаде жалба срещу съдията Петър Кирилов от Добрич. Това стана веднага след загубата у дома с 1:2 от Ботев (Враца) от 10-ия кръг от първенството на Втора лига. Домакините заявиха редица претенции срещу главния рефер, като основните са за неотсъдени три дузпи в тяхна полза.

При най-скандалната ситуация Кирилов подмина игра с ръка в наказателното поле на Кристиян Григоров в началото на второто полувреме.

Гостите поведоха в 29-ата минута чрез Петър Альошев, който добута топката в мрежата след разбъркване. В 40-ата минута Кристиян Пешов изравни с добавка, след като вратарят Николай Кръстев отби топката със сетни усилия след отлично изпълнение от пряк свободен удар на Мирослав Радев.

След почивката домакините доминираха, но пет минути преди края Ботев отбеляза второ попадение. Мустафа Мустафа си вкара автогол след пробив и остро центриране на Борислав Борисов.

"Играта се развива, отборите се развиват, само съдиите не са в час. Не приличаме на изпадащ отбор, но ако се свири така, по-добре да не сме сред професионалистите. Базата и правилното футболно развитие на Созопол няма кой да му ги отнеме, а това е много по-важно", коментира след мача треньорът на Созопол Румен Димов.

ВТОРА ЛИГА - 10 КРЪГ

30 септември, събота, 17:00 часа:
Ботев (Гълъбово) - Лудогорец 2 0:0

Струмска слава - Черноморец (Балчик) 0:2
0:1 Цветан Илиев (3), 0:2 Цветан Илиев (62)

Несебър - Нефтохимик 2:1
0:1 Даниел Стаматов (10), 1:1 Джунейт Али (62), 2:1 Николай Костов (73)

30 септември, събота, 18:00 часа:
Литекс - Марица 1:1
1:0 Писаров (34), 1:1 Гюзелев (54-дузпа)

1 октомври 2017 г. (неделя), 16:00 часа
Царско село - Оборище (Панагюрище) 2:0

1:0 Георги Коруджиев (55), 2:0 Георги Минчев (72)

1 октомври 2017 г. (неделя), 17:00 часа
Локомотив (Горна Оряховица) - Монтана 1:1

0:1 Стефан Цонков (42), 1:1 Бедри Рюстемов (47)

Созопол - Ботев (Враца) 1:2
0:1 Петър Альошев (29), 1:1 Кристиян Пешов (40), 1:2 Мустафа Мустафа (85-автогол)

2 октомври 2017 г. (понеделник), 20:00 часа