Спартак (Плевен) постигна домакинска победа с 2:1 над третодизвизионния Верея (Стара Загора) в контролна среща. Приятелският двубой запълни паузата на плевенчани, които утре трябваше да играят срещу извадения от "Б" група Сливен.

През първото полувреме на мача в Плевен не падна гол. В началото на втората част избраниците на Стефан Колев поведоха в резултата чрез Любомир Иванов, който се разписа от пряк свободен удар - 1:0.

Малко след това той изпусна добра възможност да покачи на 2:0. Това стори обаче Станислав Краев в 65-ата минута, когато завърши хубава атака на домакините с неспасяем изстрел от границата на наказателното поле. Малко след това Краев пропусна ново положение, а в 75-ата, след центриране от корнер, Захари Димитров с глава реализира за гостите от Стара Загора. До края не падна ново попадение и Спартак победи тима от Югоизточната "В" група с 2:1.