ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Ето как прогнозираха мача певицата Бони и актьорът Дарин Ангелов в играта на БЛИЦ Букмейкър Efbet лига!

Славия и Спартак (Варна) завършиха 2:2 в драматичен мач от 16 кръг на efbet Лигата, игран на стадион „Александър Шаламанов“ в столицата. Гостите на два пъти излизаха напред в резултата, но „белите“ успяха и двата пъти да заличат пасива си.

Началото на срещата не беше никак добро за домакините, които направиха две принудителни смени заради контузии на Иван Минчев и Кристиан Добрев.

Спартак откри резултата в самия край на първото полувреме, като имаше и малко късмет в ситуацията. Денис Баланюк откри головата си сметка в българското първенство. Той получи топката от Румен Руменов, който или опита да стреля, или да подаде. Баланюк си поведе, а след рикошет в излезлия да го посрещне Вуцов топката отново се оказа в краката му и той беше проблем вкара за 1:0.

В 54-ата минута Славия изравни резултата. Влезлият като резерва през първото полувреме Ахмед Ахмедов вкара първия си гол с екипа на „белите“. Той беше точен с глава при разбъркване след центриране от корнер.

Winbet - победата е на върха на пръстите! (18+)

20 минути по-късно Спартак отново излезе напред. Здравко Димитров изведе Баланюк в чиста позиция. Светослав Вуцов спаси първия удар на украинеца, но той беше точен при добавката, когато дори имаше възможност да овладее и да се обърне с лице към вратата.

В 79-ата минута Славия отново стигна до равенство. Кемело Нгуена вкара атрактивен гол с удар от воле извън наказателното поле. Първоначалният му изстрел беше блокиран от играч на „соколите“, но топката отново се озова в него и от въздуха я прати в долния десен ъгъл на вратата на Дичевски.

Второто поредно домакинско равенство на Славия остави тима на Златомир Загорчич на седмо място в класирането с 26 точки, на една зад Левски. Спартак (Варна), който в предишния кръг направи 0:0 като домакин на Черно море, остава на последното място със 7 пункта, с две по-малко от 15-ия Пирин.

СЛАВИЯ – СПАРТАК (ВАРНА) 2:2
0:1 Денис Баланюк (45), 1:1 Ахмед Ахмедов (54), 1:2 Денис Баланюк (74), 2:2 Кемело Нгуена (79)

Славия: 21. Светослав Вуцов, 83. Христо Попадийн (85-55.Константин Чешмеджиев), 23. Емил Виячки , 37. Венцислав Керчев , 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена , 33. Галин Иванов, 73. Иван Минчев  (21-71.Кристиян Стоянов), 8. Емил Стоев , 11. Кристиан Добрев  (23-9.Ахмед Ахмедов ), 88. Тони Тасев (78-22.Дарко Тасевски)
Резерви: 1. Георги Петков, 9. Ахмед Ахмедов, 77. Георги Вълчев, 22. Дарко Тасевски, 17. Ерол Дост, 55. Константин Чешмеджиев, 71. Кристиян Стоянов
Треньор: Златомир Загорчич

Спартак (Варна): 21. Иван Дичевски, 25. Пламен Димов, 19. Никола Борисов (65-23.Проспер Менди), 6. Емануел Моура, 2. Велислав Боев (75-47.Родни Антуи), 77. Румен Руменов, 8. Ивайло Климентов (85-17.Цветелин Илиев), 33. Здравко Димитров , 9. Мехмед Сабри, 14. Ромеш Ивей, 27. Денис Баланюк  (85-10.Янчо Андреев)
Резерви: 1. Стефан Петков, 17. Цветан Илиев, 23. Проспер Менди, 10. Янчо Андреев, 45. Даниел Начев, 47. Родни Антуи, 7. Георги Бабалиев
Треньор: Тодор Киселичков

София, „Александър Шаламанов“
Съдия: Ивелин Занев

По-интересното от мача по минути
1 – Начало на мача
17 - Ромееш Ивей стреля към вратата на Славия, но след рикошет топката излезе в корнер
21 -  Принудителна смяна за Славия. Иван Минчев напусна заради контузия. На мястото му играе Кристиян Стоянов
23 -  Втора принудителна смяна за "белите". Ахмед Ахмедов в игра на мястото на Кристиан Добрев
25 - Първи точен удар в мача. Людовик Соарес стреля извън наказателното поле, но Иван Дичевски плонжира и улови
37 -  НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК! Иван Дичевски с крак парира удар на Галин Иванов от наказателното поле, а при добавката Тони Тасев на празна врата би неточно над рамката
42 - Далечен удар на Ивайло Климентов минава встрани от вратата на Славия
45 -  ГОООЛ! Спартак (Варна) открива. Денис Баланюк бележи първия си гол в първенството. Той получи пас от Румен Руменов отляво и си поведе топката, последва рикошет във вратаря Вуцов и крайна сметка отново попадна в украинеца, която я прати във вратата
45+3 - Край на първото полувреме
------------------
46 - Начало на второто полувреме
51 - Здравко Димитров стреля от воле, но топката мина над вратата
53 -  Дичевски с ново спасяване след удар на Галин Иванов
54 -  ГОООЛ! Ахмед Ахмедов изравнява за Славия. Той отбеляза с глава при разбъркване след изпълнение на корнер
63 - Емил Стоев центрира отдясно и Ахмед Ахмедов плонжирайки стреля с глава встрани от вратата
74 -  ГОООЛ! Денис Баланюк с втори гол в мача. Здравко Димитров изведе украинеца на стрелкова позиция. Първият удар на Баланюк беше спасен от Вуцов, но при добавката нападателят на Спартак дори успя да се обърне и стреля точно във вратата
79 -  ГОООЛ! Кемело Нгуена изравни с удар от воле извън наказателното поле. Първоначалният му удар беше блокиран от играч на Спартак, но след това топката се върна при играча на Славия и при втория си изстрел прати топката неспасяемо в долния десен ъгъл на вратата
90+4 - Край на мача

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия