ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Лудогорец победи Хебър с 3:1 като гост в Пазарджик в среща от 24-ия кръг на Ефбет лига. Преди началото на двубоя националът Антон Недялков се контузи и бе заменен от Дени Групер в титулярния състав.

Срещата започна с натиск на гостите и Спас Делев отправи опасен удар още във втората минута. Пет по-късно попадение на Игор Тиаго бе отменено заради засада.

Лудогорец повече в 22-ата минута, когато Спас Делев се разписа след многоходова комбинация, преминала през Игор Тиаго, Кирил Десподов и Якуб Пиотровски.

След малко повече от половин час игра Кирил Десподов отправи хубав удар, но топката срещна напречната греда.

Минута преди края на полувремето Арсенио Валпорт се измъкна от защитата на разградчани и се разписа за 1:0.

Попадението е първо за Хебър на стадиона в Пазарджик след завръщането в елита, след като "зелените" играха известно време домакинствата си в София.

3x500 лв. Бонус за мачовете от efbet Лига!

Лудогорец упражни натиск от началото на втората част и Игор Тиаго на два пъти бе близо до гола, но не се възползва.

След час игра Тодор Неделев също стреля опасно от фаул, но не намери целта. Десет минути по-късно един от най-ниските играчи на терена Спас Делев се разписа за 2:1 с глава.

Пет минути преди края Хебър можеше да стигне до равенството, но удари на Георги Търтов и Роберт Мазан бяха блокирани.

В продължението на мача гол на Нонато бе отменен заради засада. Минути по-късно вратарят на Хебър отиде да помага при корнер пред вратата на Лудогорец, но разградчани организираха контраатака и Игор Тиаго вкара за крайното 3:1.

Лудогорец се доближи на точка от лидера ЦСКА преди двубоя на 'червените" със Спартак Варна по-късно днес. Хебър е на предпоследна позиция с 16 точки.

ХЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 1:3
0:1 Спас Делев (22'), 1:1 Арсенио Валпорт (44'), 1:2 Спас Делев (70'), 1:3 Игор Тиаго (90+3')

По-важното от мача по минути:

0' Легендата на Хебър Иван Бутраков бе награден по случай 90 годишния му юбилей.
1' Начало на срещата.
2' Първа опасност в мача! Спас Делев стреля опасно към вратата на Хебър, но топката бе отбита в корнер.
7'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Игор Тиаго се разписа във вратата на Хебър, но има сигнал за засада.
21'  Страхотна възможност пред Кирил Десподов! Успя да прехвърли вратаря, но защитник изчисти от голлинията.
22'  ГООООЛ за Лудогорец! Спас Делев завърши многоходова комбинация пред вратата на домакините и откри резултата.
36'  ГРЕДА! Кирил Десподов отправи хубав удар към вратата на съперника, но топката се отби в напречната греда.
41' Шанс за Тодор Неделев, но топката преминава встрани.
44'  ГООООЛ! Арсенио Валпорт изскочи зад гърба на отбраната на Лудогорец и преодоля Падт с удар в близкия ъгъл.
45' Край на първото полувреме.

46' Начало на втората част.
48' Арсенио Валпорт опита да се измъкна от отбраната на Лудогорец, но бе повален от Франко Русо.
49' Шанс за Лудогорец! Игор Тиаго бе изведен на добра позиция, но стреля покрай вратата.
52' Нова възможност за Тиаго, но ударът му е блокиран.
60' Тодор Неделев стреля от фаул, но топката преминава покрай вратата.
70'  ГОООЛ за Лудогорец! Спас Делев беше най-добре пласиран в наказателното поле и с глава вкара за 2:1.
85' Няколко опасни удара към вратата на Лудогорец! Георги Търтов и Роберт Мазан стреляха опасно към вратата на разградчани, но топката не стигна до вратата.
90+2'  ОТМЕНЕН ГОЛ! Густаво Нонато се разписа във вратата на Хебър, но има сигнал за засада.
90+3'  ГОООЛ за Лудогорец! Игор Тиаго вкара на празна врата, след като вратарят на Хебър бе тръгнал да помага на атаката при корнер пред вратата на съперника.
90+4' Край на мача.

ХебърХЕБЪР: 22. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф  (80  98. Георги Търтов), 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан , 44. Николай Николаев (57' 19. Муса Сила ), 8. Алехандро Гарсия (80  84. Стилиян Тисовски), 33. Стефан Цонков, 55. Георги Вълчев, 97. Венсан Марсел (84 39. Анте Живкович) , 17. Арсенио Валпорт , 11. Лорен Марузин (57' 10. Марк-Емилио Папазов)
Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 7. Стоян Стоичков, 26. Филип Парутев, 30. Атанас Килов
Треньор: Владимир Манчев

ЛудогорецЛУДОГОРЕЦ: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 9. Игор Тиаго , 11. Кирил Десподов (90'  32. Игор Пластун), 22. Франко Русо , 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси (70'  7. Рай Насименто), 88. Тодор Неделев (70'  20. Нанато), 90. Спас Делев   (82  8. Клод Гонсалвеш)
Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 23. Мануел Шоу, , 77. Кайо Видал
Треньор: Ивайло Петев

Съдия: Станислав Тодоров
Стадион: "Георги Бенковски", Пазарджик
Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР