ВИЖТЕ СТРАНИЦАТА НИ БУКМЕЙКЪР ТУК!

Берое и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в мач от 33-ия кръг на efbet Лига, като точката доближи домакините от Стара Загора до оцеляването в елита. Евандро (20) изведе гостите напред, а Серкан Юсеин (41) изравни.

Домакините започнаха много активно и още в 6-ата минута можеха да поведат, след като при центриране на Симеон Мечев топката бе отклонена от Васил Василев към Макс Челич, който с глава я насочи към вратата, но Фигейредо успя да я отклони в напречната греда.

Изненадващо гостите поведоха в 20-ата минута, когато Виктор Митев отне топката и постави началото на контраатака с подаване към Лерой Микелс. С мощен пробив по левия фланг германецът спечели много терен, а след това с прецизен пас изведе Евандро сам срещу Караджов и бразилецът вкара за 0:1. Секунди по-късно Иван Йорданов с пета поднесе топката на Денис Баланюк, но този път Караджов спаси. Неуспешен опит да изненада стража на домакините в 30-ата минута пък направи Ивей Ромееш с шут от дистанция.

В 41-ата минута Серкан Юсеин върна настроението на домакините с техничен удар от границата на наказателното поле и красив гол за 1:1.

WINBET – персонални бонуси всеки ден! (18+)

След почивката в 55-ата минута Лерой Микелс с красив параболичен удар изненада Караджов и за късмет на вратаря топката облиза напречната греда и излезе в аут.

"Соколите" продължиха да са по-активни и в 65-ата минута хубав рейд през центъра на Иван Йорданов завърши с подаване наляво към Лерой Микелс, който финтира играч на домакините и шутира мощно по диагонала, но неточно.

В 71-ата минута гостите искаха нарушение срещу резервата Даниел Начев точно пред наказателното поле, но не получиха пряк свободен удар. Пет минути след това пред Берое се откри шанс след хубаво центриране на Ромарио. Калоян Кръстев стреля с глава, но Фигейредо изби, а след добавката на Клайдер Машедо топката излезе в аут.

В последната минута от редовното време Микелс тръгна на индивидуален рейд, който завърши с опасен удар, но над вратата.

След равенството Берое събра 31 точки и се доближи с още една точка по-близо до спасението. "Соколите" са твърдо на дъното с 22 точки.

БЕРОЕ - СПАРТАК (ВАРНА) 1:1
0:1 Евандро (20), 1:1 Серкан Юсеин (41)

Най-важното от мача по минути:
1 - Начало на срещата.
3 - Уерди Мара стреля от границата на наказателното поле, но беше безкрайно неточен.
6 - ГРЕДА за Берое!  При изпълнение на пряк свободен удар с центриране на далечната греда беше намерен Васил Василев и той отклони към Макс Челич, който стреля с глава, но с върха на пръстите Кристиано Фигуеиредо успя да отклони топката в гредата и след това защитник изчисти топката.
7 - Уерди Мара проби отдясно, преодолявайки двама, а Симеон Мечев получи пред наказателното поле и опита удар по земя, но покрай целта.
20 - ГОООЛ за Спартак (Варна)! Лерой Микелс намери отлично Евандро, който напредна прати топката в далечния ъгъл на вратата за 0:1. Домакините имаха претенции за засада при положението, но ВАР потвърди гола.
30 - Ивей Натаниел опита изстрел, но прати топката далеч от целта.
41 - ГОООЛ за Берое! Серкан Юсеин получи топката пред наказателното поле и вкара красив гол за 1:1.
45+2 - Край на първата част!
.........................................................
46 - Начало на второто полувреме.
51 - Спартак Варна организира скоростна атака, която завърши с удар от движение на Лерой Микелс, но на сантиметри над целта.
55 - ГРЕДА за Спартак (Варна)! Лирой Микелс шутира от далечна дистанция, топката кацна на напречната греда и излезе в аут.
58 - Денис Баланюк беше забравен от защитата на Берое при центриране от фал, но не успя да засече топката.
65 - Лерой Микелс беше изведен в наказателното поле, преодоля Серкан Юсеин и опита удар от малък ъгъл, но не намери целта.
71 - Даниел Начев тръгна на пробив през центъра, но беше спрян от Йоан Бауренски пред наказателното поле. От Спартак Варна поискаха дузпа, но тъй като дори да е имало нарушение, то беше извън наказателното поле, така че ВАР нямаше как да се намеси.
75 -  Ромарио Мойс центрира отляво, а Калоян Кръстев скочи високо и стреля с глава, но Фигуеиредо парира удара му. Клайдер Машедо направи добавка, но покрай целта.
84 - Уерди Мара получи отдясно, влезе в наказателното поле и стреля по земя, а Фигуеиредо изгледа топката, която премина покрай десния страничен стълб.
90+7 - Край на мача! Берое и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в Стара Загора.

Берое: 73. Иван Караджов - К, 4. Бубакар Траоре (463. Сана Гомеш), 6. Макс Челич , 8. Серкан Юсеин (677. Йоан Бауренски), 10. Уерди Мара (9077. Божидар Пенчев), 14. Педро Енрике (4613. Ромарио Мойс), 16. Симеон Мечев, 17. Спас Георгиев, 18. Клайдер Машедо, 19. Васил Василев, 98. Тонислав Йорданов (639. Калоян Кръстев)
Резерви: 23. Иван Гошев, 3. Сана Гомеш, 5. Зария Ламбулич, 7. Йоан Бауренски, 9. Калоян Кръстев, 11. Денислав Станчев, 13. Ромарио Мойс, 15. Георги Динков, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Никола Киров

Спартак (Варна): 31. Кристиано Фигуеиредо, 66. Александър Цветков, 3. Бен Карамоко, 22. Роберто Хименес, 11. Виктор Митев – К, 17. Александър Беолусов (6745. Данииел Начев), 82. Иван Йорданов, 7. Лерой Микелс, 12. Евандро (90+125. Пламен Димов), 14. Ивей Ромееш, 27. Денис Баланюк (8323. Жоао Марио )
Резерви: 1. Стефан Петков, 20. Нейтън Олдър, 25. Пламен Димов, 8. Ивайло Климентов, 45. Даниел Начев, 23. Жоао Марио
Треньор: Димитър Димитров – Херо

Съдия: Иво Андреев
Стадион: "Берое", Стара Загора

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение,   - контузия,  - преглеждане на ситуация с ВАР