Черно море и Царско село завършиха при резултат 3:3 своя двубой от efbet Лига. Освен шестте гола срещата предложи много емоции и още куп пропуснати положения. Домакините могат да съжаляват за изпуснатата победа, след като до 75-ата минута водеха с 3:1.

"Моряците" натиснаха своя гост от София още от първата минута и бързо реализираха. В 7-ата минута Васил Панайотов получи топката на границата на наказателното поле и с мощен удар прати топката във вратата на гостите.

Малко след това Пласид се намеси решително при удар с глава на Илиан Илиев.

В 17-ата минута гостите изравниха. Андерсон проби на скорост отляво, справи се с Панов и прекара топката между краката на Димов, за да намери Димитър Костадинов, който от няколко метра не сбърка - 1:1.

До края на полувремето обаче паднаха два гола във вратата на тима на Антони Здравков. В 20-ата минута Илиев центрира остро в наказателното поле, където Дробаров с глава не остави шансове на Пласид - 2:1. В последните минути на първата част Андраде напредна и подаде към Зе Гомеш. Португалецът центрира на далечната греда, където оставения непокрит Илиан Илиев прати топката във вратата - 3:1.

Winbet - най-голямото разнообразие от пазари! (18+)

След почивката Царско село се представи на съвсем различно ниво. Смените на Здравков дадоха резултат и гостите стигнаха до два гола, с които и до точката от двубоя. Преди да паднат попаденията обаче Андраде удари греда.

В 75-ата минута Мертенс намери Балтанов пред наказателното поле след бърза атака, а халфът с прецизен удар в далечния ъгъл вкара за 3:2. След още 9 минути резултатът бе изравнен. Панайотис Лука бе изведен сам срещу Георгиев, стражът изби удара му. Топката обаче попадна точно на крака на Манев, който я прати във вратата за 3:3.

В добавеното време Черно море пропиля отлична възможност да грабне победата, като само отличната намеса на Пласид предотврати влизането ан топката във вратата на Царско село.

Черно море пропусна отлична възможност почти да си гарантира седмото място и участието в бараж за Лига Европа. "Моряците" са с 41 точки, а Царско село е с 35. Левски има 31, но и мач по-малко. Тази вечер "сините" гостуват на Ботев (Пловдив).

Купа на България - сезон 2020/2021
efbet Лига - сезон 2020/2021
Класирането в първенството

Черно море - Царско село 3:3
1:0 Васил Панайотов, 1:1 Димитър Костадинов (17), 2:1 Влатко Дробаров (20), 3:1 Илиан Илиев (43), 3:2 Лъчезар Балтанов (75), 3:3 Емануил Манев (84)

Срещата по минути:
1- Начало на мача
7- ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Васил Панайотов получи топката на границата на наказателното поле и с мощен удар прати топката във вратата на гостите!
10- Касми проби отдясно и цетрира в наказателното поле. Там Илиан Илиев бе оставен непокрит и от няколко метра стреля с глава, но Пласид изби в корнер
17- ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Андерсон проби на скорост отляво, справи се с Панов и прекара топката между краката на Димов, за да намери Димитър Костадинов, който от няколко метра не сбърка - 1:1
20-
ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Илиев центрира остро в наказателното поле, където Дробаров с глава не остави шансове на Пласид - 2:1
39- Реян Даскалов направи грешка и подари топката на Пабло Гарсия, който от границата на наказателното поле опита да прехвърли Пласид, но не успя
43 - ГОЛ ЗА ЧЕРНО МОРЕ! Андраде напредна и подаде към Зе Гомеш отдясно. Португалецът центрира на далечната греда, където оставения непокрит Илиан Илиев прати топката във вратата - 3:1!
45- Край на първото полувреме
___________________
46- Начало на второто полувреме
52- Даскалов загуби топката в наказателното си поле, а Леандро Андраде опита силен удар в близкия ъгъл, но топката срещна гредата
75- ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Мертенс намери Балтанов пред наказателното поле след бърза атака, а халфът с прецизен удар в далечния ъгъл вкара за 3:2.
84-
ГОЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Панайотис Лука бе изведен сам срещу Георгиев, стражът изби удара му. Топката обаче попадна точно на крака на Манев, който я прати във вратата за 3:3!
90+3- Край на мача

Черно море: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев (71-5. Стефан Станчев), 29. Файсел Касми (71-88. Павел Георгиев), 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев-мл. (65-7. Родриго Вилела), 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде (82-17. Велислав Василев), 20. Жозе Гомеш (82-9. Исмаил Иса)
Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 5. Стефан Станчев, 33. Мирослав Енчев, 17. Велислав Василев, 88. Павел Георгиев, 9. Исмаил Иса, 7. Родриго Вилела
Треньор: Илиан Илиев

Царско село: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 9. Стефан Христов (61-8. Панайотис Лука), 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро (78-7. Лесли Де Са), 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов (61- 6. Антонио Георгиев), 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро (64-3. Мартин Кавдански), 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски
Резерви: 12. Кирил Трохаров, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 98. Луи Нганиони, 8. Панайотис Лука, 7. Лесли Де Са, 44. Карим Роси
Треньор: Антони Здравков

Легенда:  - гол,  - автогол,  - жълт картон,  - втори жълт картон,  - червен картон,  - смяна,  - опасно положение