Съперникът на "Ботев" (Пловдив) във втория квалификационен кръг на Лига Европа - Санкт Пьолтен, стартира с убедителна победа в турнира за Купата на Австрия.

Възпитаниците на треньора Херберт Гагер, които са финалисти в надпреварата от миналия сезон, разгромиха четвъртодивизионния Адмира Ландхаус с 8:0 (3:0) като гост в мач от първия кръг.

С хеттрик за успеха се отличи английското крило Гари Ноел (69, 83, 89), а по едно попадение добавиха Марсел Холцман (19), Даниел Лукас Сеговия (33), Яник Шибани (45), Мануел Хартъл (56) и Бернхард Фусик (79).

Санкт Пьолтен, който се подвизава във второто ниво на австрийския футбол, гостува на "Ботев" в първи мач от втория квалификационен кръг на Лига Европа на 17 юли (четвъртък) от 19:45 часа на стадион "Лазур" в Бургас.